Puchar Polski: Helios Bucz – Obra Kościan 0-2

Obra pokonała Helios Bucz 2-0 po bramkach Dawida Juchacza oraz Jakuba Płotkowiaka i zapewniła sobie awans do III rudny Pucharu Polski OZPN Leszno.

Mecz w Buczu rozgrywany był w bardzo silnym wietrze, który momentami nie pozwalał na skonstruowanie składnej akcji. Początek spotkanie w wykonaniu Obry nie był zbyt udany, podopieczni Krzysztofa Knychały nie potrafili skonstruować składnej akcji a próby grania długą piłką zazwyczaj kończyły się stratą.

Pierwszą groźną okazję do zdobycia bramki Obra stworzyła sobie w 23 minucie meczu gdy po uderzeniu Daniela Tomaszewskiego piłkę na rzut rożny sparował bramkarz gospodarzy. Kilkanaście minut później na bramkę Józefowskiego po raz kolejny uderza Daniel Tomaszewski, lecz w bramce znów skutecznie interweniuje bramkarz Heliosa Bucz. W 33 minucie meczu groźną sytuację do zdobycia bramki mieli zawodnicy gospodarzy, ale uderzenie Kamila Tomowiaka minęło lewy słupek bramki. Przed przerwą Obra miała jeszcze okazję do zdobycia pierwszej bramki, ale po dośrodkowaniu Dawida Ratajczaka niecelnie główkował Daniel Tomaszewski. Do szatni obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy Obry, doskonałą sytuację do zdobycia bramki zmarnował Jakub Płotkowiak, który w sytuacji sam na sam strzelił minimalnie niecelnie. W 67 minucie meczu w pole karne dośrodkował Maciej Pierzyński, a bramkę głową zdobył Dawid Juchacz. Po stracie bramki zawodnicy z Bucza ruszyli do odważniejszych ataków jednak to Obra kontrolowała spotkanie i w 75 minucie mogła podwyższyć na 2-0 jednak w sytuacji sam na sam przestrzelił Jakub Płotkowiak. Zawodnicy z Kościana oddali jeszcze kilka groźnych strzałów jednak w bramce dobrze dysponowany był Józefowski. W 85 minucie wynik na 2-0 ustalił Jakub Płotkowiak, który wykorzystał doskonałe podanie od Macieja Pierzyńskiego.
Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i to Obra zagra w kolejnej rundzie Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno.

Helios Bucz – Obra Kościan 0-2 (0-0)

Bramki: Dawid Juchacz (67), Jakub Płotkowiak (85).

Obra: Jan Wojnowski – Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy, Igor Rudawski, Jakub Dziura, Piotr Sznabel, Mateusz Boroń (60. Maciej Pierzyński), Dawid Ratajczak (78. Michał Gelert), Dawid Juchacz, Filip Tylczyński (46. Maciej Przewłocki), Daniel Tomaszewski (46. Jakub Płotkowiak).

Żółta Kartka: Krzysztof Chwaliszewski