IV liga: Victoria Września – Obra Kościan 1-1

W ostatnim w tym roku meczu czwartoligowym Obra Kościan zremisowała na wyjeździe z liderem Victorią Września 1-1.

„Obrzanka” pojechała do Wrześni osłabiona brakiem Mariusza Józefiaka (kontuzja), Jakuba Płotkowiaka (żółte kartki) oraz Jędrzeja Dorynka i Szymona Słomy (sprawy osobiste). Pierwsze dwa kwadranse spotkania nie obfitowały w groźne akcje a gra toczyła się między polami karnymi. Jedynie w 27 minucie po strzale Dawida Kierzka piłka zatoczyła łuk przed naszą linią bramkową i wyszła w pole. Pięć minut później zapanowała radość w obozie Obry. Dawid Ratajczak podał dokładnie do Piotra Sznabla a ten ładnym strzałem z około 15 metrów pokonał Tobiasza Nowickiego. Przed przerwą mięliśmy jeszcze dwie okazje do podwyższenia wyniku ale z uderzeniami Dawida Jarki z rzutu wolnego oraz Macieja Przewłockiego, poradził sobie miejscowy bramkarz. Po przerwie inicjatywę przejęli gospodarze ale to zawodnicy Krzysztofa Knychały mogli zdobyć bramkę. W 55 minucie Dawid Ratajczak przestrzelił głową nad bramką Victorii. Dziesięć minut później rzut rożny wykonywali piłkarze z Wrześni. W polu karnym najwyżej wyskoczył Łukasz Jasiński i zdobył głową wyrównującego gola. Kolejne dwie dobre sytuacje miał Maciej Przewłocki który po ograniu kilu zawodników dwa razy chybił. W ostatniej minucie spotkania Filip Tylczyński mógł przepuścić w polu karnym podanie do Jakuba Dziury, który gdyby dostał piłkę znalazłby się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Spotkanie zakończyło się zatem podziałem punktów. Nasza drużyna zagrała bardzo dobre zawody i nie było w niej słabych punktów. – Przed meczem taki wynik wzięli byśmy w ciemno, ale po przebiegu gry pozostaje mały niedosyt – podsumował pojedynek trener Krzysztof Knychała.

Drużynę Obry czeka jeszcze za tydzień mecz 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno. Następnie zawodnicy będą mięli przerwę a przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną 15 stycznia.

Victoria Września – Obra Kościan 1-1 (0-1)

Bramki: Łukasz Jasiński (65) – Piotr Sznabel (33)

Victoria: Tobiasz Nowicki – Bartosz Nowicki, Łukasz Jasiński, Paweł Lisiecki, Szymon Krawczyński, Wiktor Kacprzak, Adrian Majewski, Adrian Kruszyński (40. Kacper Łabędzki), Dawid Kierzek, Jacek Kopaniarz (75. Arkadiusz Juchacz), Piotr Sarbinowski (83. Mikołaj Jankowski)

Obra: Jan Wojnowski – Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy, Dawid Jarka, Michał Gelert, Igor Rudawski, Mateusz Boroń (80. Daniel Tomaszewski), Maciej Przewłocki, Filip Tylczyński, Piotr Sznabel, Dawid Ratajczak (90. Jakub Dziura)

Żółte kartki: Bartosz Nowicki – Mateusz Boroń