Puchar Polski: Obra Kościan – PKS Racot 3-3 k. 4-3

Mecz 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy Obrą a PKS Racot zakończył się remisem 3-3 i o awansie do ćwierćfinału decydowały rzuty karne. Jedenastki skuteczniej egzekwowali zawodnicy z Kościana.

Od początku meczu zdecydowaną przewagę miała Obra. Już w 3 minucie wychodzącą z pola karnego piłkę uderzył Michał Gelert i zdobył pierwszą bramkę. Chwilę później zawodnicy z Kościana mogli podwyższyć wynik meczu. Piotr Sznabel z prawej strony boiska posłał piłkę wzdłuż bramki ale nikt nie wykończył tej sytuacji. Z kolei Dawid Ratajczak z bliskiej odległości uderzył zbyt mocno i przestrzelił nad bramką. W 20 minucie strzałem z rzutu wolnego z około 40 metrów drugiego gola dla Obrzanki zdobył Filip Tylczyński. Niestety w 33 minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Mateusz Boroń a po przerwie Piotr Sznabel. Dziesięć minut po wznowieniu gry w polu karnym gospodarzy faulował Jakub Jandy i sędzia podyktował rzut karny. Uderzenie Huberta Sznabla obronił Jędrzej Dorynek, lecz sędzia nakazał powtórzenie karnego ponieważ nasz bramkarz wykonał ruch do przodu przed jego gwizdkiem. Druga próba okazała się skuteczna i goście zdobyli kontaktową bramkę. Gdy w 58 minucie Szymon Słoma zdobył trzeciego gola wydawało się że losy spotkania są już przesądzone. Jednak goście nie dali za wygraną i w 64 minucie Tomasz Bajsztok zdobył druga bramkę. Na dziesięć minut przed końcem meczu sędzia dyktuje kolejny rzut karny po faulu Jędrzeja Dorynka. Hubert Sznabel po raz drugi nie dał szans naszemu bramkarzowi i ustalił wynik meczu na 3-3. Obie drużyny kończyły mecz w „dziesiątkę” bo po drugiej żółtej a w konsekwencji czerwonej kartce obejrzeli Hubert Sznabel i Jakub Płotkowiak. O awansie do ćwierćfinału decydowały rzuty karne. Regulamin Pucharu Polski na szczeblu okręgu nie przewiduje na tym etapie dogrywki. „Jedenastki” skuteczniej wykonywali zawodnicy Obry. Bramkarza gości nie zdołał pokonać tylko Dawid Ratajczak. Dawid Jarka, Tobiasz Biały, Mariusz Józefiak i Igor Rudawski trafiali do bramki Tomasza Nowaczyka.

W ćwierćfinale na Obrę czeka lider leszczyńskiej klasy okręgowej Orkan Chorzemin. Spotkanie zostanie rozegrane na początku marca w Chorzeminie.