IV liga: Obra Kościan – Polonia Leszno 2-1 (1-0)

W meczu derbowym, który oglądało ponad pięciuset widzów Obra pokonała Polonię Leszno 2-1.

Już w 7 minucie spotkania czerwoną kartką za próbę uderzenia przeciwnika został ukarany Tomasz Wiśniewski. Zatem goście do końca spotkania musieli sobie radzić w osłabieniu. Kilka minut później po podaniu Dawida Ratajczaka, z bliskiej odległości nie zdołał pokonać Jakuba Krzyżostaniaka zawodnik z Kościana Maciej Przewłocki. Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu Filipa Tylczyńskiego piłkę głową do bramki Polonii skierował Tomasz Marcinkowski. Ten sam zawodnik podwyższył również po trafieniu głową na 2-0 w 61 minucie. Goście nie poddali się i szukali kontaktowej bramki. Udało się to im w 79 minucie a na liście strzelców wpisał się Łukasz Bugzel. Zawodnikom Polonii mimo ambitnej postawy nie udało się doprowadzić do wyrównania.

W środę 18 kwietnia Obra rozegra na własnym obiekcie zaległe spotkanie z Victorią Ostrzeszów.

Obra Kościan – Polonia Leszno 2-1 (1-0)

Bramki: Tomasz Marcinkowski (44, 61) – Łukasz Bugzel (79)

Obra: Jędrzej Dorynek – Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy, Krzysztof Marchewka, Jacek Żak, Igor Rudawski (62. Krystian Łukaszyk), Piotr Sznabel, Dawid Ratajczak (80. Szymon Słoma), Maciej Przewłocki (59. Michał Gelert), Filip Tylczyński (75. Jakub Płotkowiak), Tomasz Marcinkowski

Żółte kartki: Tomasz Marcinkowski, Filip Tylczyński, Igor Rudawski

Czerwona kartka: Tomasz Wiśniewski