Obra w finale Pucharu Polski OZPN Leszno

Piłkarze Obry zapewnili sobie awans do finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno. W półfinale zawodnicy Krzysztofa Knychały pokonali Koronę Piaski 2-1 (0-1).

W pierwszej połowie nasza drużyna miała przewagę ale popełniała wiele błędów. Jeden z nich wykorzystali gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę w bramce Obry umieścił Robert Norkiewicz. Po przerwie Dawid Ratajczak i Tomasz Marcinkowski nie wykorzystali dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Pierwszy z nich przestrzelił z bliskiej odległości, a drugi trafił po rękach bramkarza w poprzeczkę. W 70 minucie na boisku pojawił się Łukasz Michalak, który zaraz po wejściu wyrównał. Chwile później po bramce samobójczej prowadziliśmy 2-1. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie.

W drugim półfinale Krobianka Krobia uległa Rawii Rawicz 0-1. Finał rozegrany zostanie 10 maja o godz. 17.30 w Lesznie.

Korona Piaski – Obra Kościan 1-2 (0-1)

Bramki: Robert Norkiewicz (28) – Łukasz Michalak (71), samobójcza (73)

Obra: Mikołajczyk – Żak, Adamski, Królak (46. Marcinkowski), Frąckowiak, Sznabel, Ratajczak (84. Chwaliszewski), Biały, Lewandowski, Słoma  (70. Michalak), Łukaszyk (70. Przewłocki)

Żółte kartki: Ratajczak, Frąckowiak, Marcinkowski