IV liga: Obra Kościan – Wicher Dobra 5-0

W sobotnie popołudnie piłkarze Obry odnieśli najwyższe w tym sezonie zwycięstwo. Pokonali na własnym boisku Wicher Dobra 5-0.

Od początku spotkania nie zanosiło się na tak wysokie zwycięstwo gospodarzy. Gra toczyła się w środku pola, a akcje naszego zespołu były nieskuteczne. Dopiero w 25 minucie prowadzenie dla Obry uzyskał Krystian Łukaszyk. Na trzy minuty przed przerwą ten sam zawodnik podwyższył na 2-0. W 64 minucie po uderzeniu Łukaszyka piłka trafiła w rękę jednego z obrońców gości. Sędzia najpierw nakazał grać dalej, lecz po interwencji asystenta podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Krystian Łukaszyk. Klika chwil później na listę strzelców wpisał się Maciej Przewłocki. W ostatniej minucie wynik spotkania na 5-0 ustalił powracający po kontuzji Tomasz Marcinkowski.

Obra Kościan – Wicher Dobra 5-0 (2-0)

Bramki: Krystian Łukaszyk (25, 42, 64), Maciej Przewłocki (71), Tomasz Marcinkowski (90)

Obra: Kubicki – Chwaliszewski (71. Józefiak), Królak, Jarka, Lewandowski, Sznabel (80. Witomski), Biały, Sarbinowski (60. Marcinkowski), Słoma, Przewłocki, Łukaszyk (68. Ratajczak)

Wicher: Wodnicki – Morusiński, Śmieja, Gromada, Józefiak (75. Gruca), Janicki (60. Kornacki), M. Ignaczak, S. Ignaczak, Błaszczyk (73. Grabowski), Wypiór, Trzepacz

Żółte kartki: Witomski, Jarka – Śmieja, Ignaczak