Puchar Polski nie dla Obry

Niestety piłkarze Obry nie zdobyli Pucharu Polski na szczeblu okręgu OZPN Leszno. W finale przegrali z Rawią Rawicz 1-2.

Pierwsza połowa spotkania była bezbarwna i nieciekawa. Więcej sytuacji stworzył jednak zespół z Rawicza. Po przerwie w dobrej sytuacji znalazł się Dawid Ratajczak i po jego trafieniu Obra objęła prowadzenie. Gdy wydawało się że kolejna bramka dla Obrzanki to tylko kwestia czasu, rawiczanie doprowadzili do wyrównania. W 77 min. bramkę zdobył Wojciech Bzdęga. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Marcin Masełkowski podwyższył na 2-1 dla Rawii. Podopieczni Krzysztofa Knychały postawili w doliczonym czasie gry wszystko na jedną kartę, ale nie udało się im wyrównać i doprowadzić do dogrywki. Puchar Polski OZPN Leszno pojechał do Rawicza.

Obra Kościan – Rawia Rawicz 1-2 (0-0)

Bramki: Dawid Ratajczak (48) – Wojciech Bzdęga (77), Marcin Masełkowski (89)

Obra: Kubicki – Chwaliszewski, Królak, Frąckowiak (90+2), Lewandowski (75. Józefiak), Jarka, Sznabel, Ratajczak, Przewłocki (65. Biały), Sarbinowski, Łukaszyk (82. Żak)

Żółte kartki: Sznabel, Frąckowiak, Królak