Obra w finale Pucharu Polski WZPN!!!

Po bardzo emocjonującym meczu z Jarotą Jarocin, Obra Kościan awansowała do finału Pucharu Polski na szczeblu WZPN-u. Nasza drużyna pokonała rywali po dogrywce 4-3.

Początek meczu nie zapowiadał sukcesu piłkarzy z Kościana. Goście którzy przeważali na boisku, po dwóch kwadransach prowadzili już 3-0. Bramki kolejno zdobywali Ndubuisi Nnamani, Hubert Antkowiak i Filip Szewczyk. W 31 minucie bramkę dla Obry strzelił były zawodnik Jaroty Krystian Łukaszyk. Sześć minut po przerwie rozmiary porażki zmniejszył Tomasz Marcinkowski. Od tego momentu na boisku zaczęli dominować zawodnicy Krzysztofa Knychały, lecz długo tej przewagi nie udało się udokumentować zdobyciem wyrównania. Dopiero w doliczonym czasie gry, sfaulowany w polu karnym został Jakub Płotkowiak. Sędzia spotkania Szymon Lizak wskazał na jedenasty metr. Pewnym wykonawcą karnego został Mateusz Adamski i tym samym doprowadził do dogrywki. Goście zostali także pozbawieni zawodnika bowiem czerwona kartkę za wspomniany faul otrzymał Jędrzej Ludwiczak. Dogrywka to także dominacja naszych zawodników. Lecz mimo kilku dogodnych sytuacji nie objęli oni prowadzenia. Gdy wydawało się że o awansie do finału zadecydują rzuty karne, w polu karnym po raz drugi został sfaulowany Jakub Płotkowiak i sędzia tym razem podyktował „jedenastkę”. I po raz drugi bezbłędnie wykonał ją Mateusz Adamski. Wykonawca karnego utonął w objęciach kolegów, a arbiter w tym momencie odgwizdał zakończenie meczu.

Obra w finale Pucharu Polski na szczeblu WZPN zagra 21 czerwca z drużyną Polonii Środa Wlkp.

Obra Kościan – Jarota Jarocin 4-3 (1-3, 3-3)

Bramki: Ndubuisi Nnamani (8), Hubert Antkowiak (21)  Filip Szewczyk (26) – Krystian Łukaszyk (31), Tomasz Marcinkowski (51), Mateusz Adamski (90+5 karny, 120 karny)

Obra: Kubicki – Chwaliszewski, Adamski, Królak, Józefiak, Sznabel, Jarka, Lewandowski (70. Płotkowiak), Przewłocki (80. Słoma), Łukaszyk (80. Biały), Marcinkowski

Jarota: Malina – Skokowski, Garbarek, Ludwiczak, Matuszak, Piróg, Pawlak, (79. Rylukowski), Nnamani (63. Grobelny), Molewski, Antkowiak (90. Najduk), Szewczyk (65. Pacyński)

Żółte kartki: Sznabel, Płotkowiak – Garbarek, Nnamani, Matuszak, Piróg

Czerwona kartka: Ludwiczak