IV liga: Victoria Ostrzeszów – Obra Kościan 2-0

W pierwszym meczu wyjazdowym Obra uległa Victorii Ostrzeszów 0-2.

Od samego początku gry gospodarze próbowali narzucić swój styl gry, jednak to Obra w 3 minucie meczu miała dogodną sytuacje do strzelenia bramki. Tomasz Marcinkowski uderzył piłkę głową a ta niestety powędrowała ponad poprzeczką. Od tego momentu gra toczyła się w środku pola. W 13 minucie meczu kolejną okazję do zdobycia bramki miał Marcinkowski jednak po raz kolejny główkował niecelnie. Swoje sytuacje do zdobycia bramki mieli również gospodarze ale po uderzeniach Macieja Stawińskiego i Roberta Skrobacza w bramce pewnie interweniował doskonale dysponowany tego dnia Jędrzej Dorynek. W pierwszej połowie Obra zagroziła jeszcze kilkukrotnie bramce strzeżonej przez Damiana Grondowego ale za każdym razem strzały okazywały się albo niecelne albo zbyt słabe aby wpaść do siatki gospodarzy.
Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze, który od razu ruszyli do ataku na bramkę Obry. Groźny strzał najpierw oddał Kornel Skorzybót a piłkę na rzut rożny wybił Dorynek. Kolejne minuty to przewaga Obry w środku pola i kilka wypracowanych okazji najpierw w pole karne z piłką wpadł Jakub Płotkowiak jednak jego strzał okazał się niecelny. Swoje okazje do zdobycia bramki mieli również Dawid Juchacz oraz Maciej Pierzyński, ale strzał pierwszego minął bramkę gospodarzy a uderzenie Pierzyńskiego pewnie wyłapał bramkarz gospodarzy. Victoria odpowiadała groźnymi kontratakami jednak w bramce za każdym razem dobrze spisywał się Jędrzej Dorynek. W 71 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Artur Skrobacz i było 1-0. W tym momencie Obra ruszyła do przodu lecz obrona gospodarzy była zdyscyplinowana i rozbijała ataki gości. W 78 minucie w polu karnym Dawid Jarka fauluje napastnika gospodarzy a sędzia wskazuje na ”wapno”. Do piłki podchodzi Stawiński ale jego uderzenie broni Dorynek. Ostatnie minuty meczu to zmasowane ataki Obry, które jednak nie przynoszą oczekiwanego rezultatu a po groźnej kontrze w trzeciej minucie doliczonego czasu gry bramkę na 2-0 zdobył Maciej Stawiński.

Victoria Ostrzeszów – Obra Kościan 2-0 (0-0)

Bramki: Skrobacz (71), Stawiński (90+3)

Obra: Jędrzej Dorynek, Krzysztof Chwaliszewski, Igor Rudawski (75. Szymon Słoma), Dawid Jarka, Mariusz Józefiak, Piotr Sznabel, Dawid Juchacz, Maciej Pierzyński (65. Dawid Ratajczak), Filip Tylczyński (84. Daniel Tomaszewski), Jakub Płotkowiak, Tomasz Marcinkowski (60. Maciej Przewłocki)

Victoria: Damian Grondowy, Paweł Paroń, Eryk Młoczyński (63. Mikołaj Obsadny), Marek Dybek, Łukasz Duczmal (54. Fabian Gandecki), Kornel Skorzybót, Radosław Dolata, Robert Skrobacz (62. Michał Mazurek), Artur Skrobacz, Patryk Pasiak (71. Damian Wieczorek), Maciej Stawiński

Żółte kartki: Robert Skrobacz, Fabian Gandecki, Marek Dybek – Dawid Juchacz