IV liga: PKS Racot – Obra Kościan 2-3

W derbowym pojedynku Obra pokonała w Racocie tamtejszy PKS 3-2.

Spotkanie było rozgrywane przy bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Przez całą pierwszą połowę padał ulewny deszcz. Od początku meczu przewagę miał zespół Obry i w 20 minucie objął prowadzenie po strzale głową Filipa Tylczyńskiego. Zawodnicy Krzysztofa Knychały zamiast iść za ciosem i zdobyć druga bramkę oddali inicjatywę gospodarzom.  Dziesięć minut później drużyna z Racotu doprowadziła do wyrównania po bramce Macieja Czarneckiego. W 34 minucie buło już 2-1 dla PKS-u, a zdobywcą bramki był Patryk Łakomy. Takim wynikiem zakończyło się pierwsze czterdzieści pięć minut derbowego pojedynku. Po przerwie na boisku pojawił się Jakub Płotkowiak i jak się okazało była to bardzo dobra zmiana. W 58 minucie po jego podaniu wyrównującego gola strzelił Dawid Ratajczak. Dziesięć minut później, Jakub Płotkowiak strzałem głową zdobył trzecią bramkę dla Obry i tym samym ustalił wynik tego spotkania.

Trzy spotkania 9 kolejki z powodu ulewnych opadów deszczu i zalanego boiska zostały odwołane. Nie odbyły sie mecze Odolanovia Odolanów – LKS Gołuchów, Ostrovia Ostrów Wlkp. – Rawia Rawicz i Polonia Kępno – SKP Słupca.

PKS Racot – Obra Kościan 2-3 (2-1)

Bramki: Maciej Czarnecki (30), Patryk Łakomy (34) – Filip Tylczyński (20), Dawid Ratajczak (58), Jakub Płotkowiak (68)

PKS: Bartosz Chlebowski – Kacper Zmyślony, Piotr Szczerbal, Tomasz Bajsztok, Tomasz Kaczmarek, Roland Popiela, Patryk Łakomy, Norbert Karolewicz, Maciej Czarnecki, Bartosz Pudlicki, Jacek Żak

Obra: Jan Wojnowski – Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy, Dawid Jarka, Marusz Józefiak, Piotr Sznabel, Igor Rudawski, Filip Tylczyński (46. Jakub Płotkowiak), Maciej Przewłocki (55. Szymon Słoma), Dawid Ratajczak (70. Michał Gelert), Dawid Juchacz (90+2. Mateusz Boroń)

Żółte kartki: Bartosz Pudlicki, Kacper Zmyślony, Jacek Żak, Norbert Karolewicz – Mariusz Józefiak, Dawid Ratajczak, Dawid Juchacz, Dawid Jarka, Igor Rudawski, Jakub Płotkowiak, Szymon Słoma