IV liga: Polonia Leszno – Obra Kościan 2-1

Po zwycięstwie nad Polonią Kępno Obra znów musiała uznać wyższość rywala, tym razem uległa w Lesznie tamtejszej Polonii 1-2.

Obra do Leszna jechała podbudowana zwycięstwem nad Polonią Kępno i chciała wywieść z boiska przeciwnika trzy punkty. Niestety spotkanie lepiej rozpoczęło się dla drużyny gospodarzy, gdyż już w 5 minucie meczu na listę strzelców wpisał się Kacper Robaczyński i Polonia objęła prowadzenie. Szybko stracona bramka podrażniła zespół Obry, który ruszył do ataku na bramkę gospodarzy jednak nie stworzył żadnej groźnej sytuacji. W 20 minucie meczu kolejny cios wyprowadziła Polonia, która za sprawą Przemysława Kowalskiego wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Strata drugiej bramki zmusiła zespół Obry do ataków większą liczbą zawodników i to przyniosło efekt w 25 minucie gdy sędzia wskazał na rzut karny, po faulu na Jakubie Płotkowiaku. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Filip Tylczyński, jednak jego strzał minął lewy słupek bramki. Kolejne minuty przebiegły głównie na grze w środku pola, i do szatni Obra schodziła ze stratą dwóch bramek do rywali.
Po zmianie stron zdecydowanie lepiej wyglądał zespół Obry, który co chwila stwarzał sobie sytuacje podbramkowe jednak za każdym razem w bramce doskonale spisywał się Jakub Krzyżostaniak. W miarę upływu czasu przewaga Obry była coraz bardziej widoczna. Po groźnych strzałach Piotra Sznabla, Dawida Jarki oraz Jakuba Jandy bramkarza gospodarzy ratował dwukrotnie słupek i poprzeczka. Gdy wydawało się, że nic się już nie zmieni z rzutu wolnego dokładnie dośrodkował Mariusz Józefiak a honorową bramkę głową zdobył Dawid Ratajczak.

Polonia Leszno – Obra Kościan 2-1 (2-0)

Bramki: Kacper Robaczyński (5), Przemysław Kowalski (20) – Dawid Ratajczak (90+2)

Polonia: Jakub Krzyżostaniak – Tomasz Wiśniewski, Krzysztof Konieczny, Przemysław Kowalski (70. Adam Klecha), Łukasz Gryziecki, Michał Płocharczyk (46. Rajmund Siecla), Łukasz Bugzel, Kacper Robaczyński (70. Karol Smoła), Łukasz Glapiak, Jakub Rerak, Artur Krawczyk (78. Miłosz Lokś)

Obra: Jędrzej Dorynek- Krzysztof Chwaliszewski, Igor Rudawski (65. Maciej Przewłocki), Jakub Jandy, Mariusz Józefiak, Dawid Jarka, Piotr Sznabel, Dawid Juchacz (75. Mateusz Boroń), Jakub Płotkowiak (65. Dawid Ratajczak), Filip Tylczyński, Maciej Pierzyński (77. Szymon Słoma)

Żółta kartka: Piotr Sznabel