IV liga: Obra Kościan – LKS Gołuchów 1-2

Nie udał się Obrze powrót na Stadion Miejski w Kościanie. Nasza drużyna przegrała z LKS Gołuchów 1-2.

Już po kwadransie gry, po błędach naszej defensywy goście prowadzili 2-0. Pierwszy niefrasobliwość naszych stoperów wykorzystał w 6 minucie Damian Siek. Dziewięć minut później drugą bramkę strzelił najskuteczniejszy strzelec LKS-u Krystian Benuszak. Najlepszą okazję do zdobycia gola dla gospodarzy miał tuż przed przerwą Maciej Przewłocki, który z około 16 metrów strzelił nad bramką Marcina Żółtka. Po zmianie stron zawodnicy Krzysztofa Knychały grając z wiatrem mięli zdecydowaną przewagę. Do siatki trafił Dawid Ratajczak lecz sędzia nie uznał gola odgwizdując spalonego. W 62 minucie na placu gry pojawił się Szymon Słoma i już po trzech minutach strzelił kontaktową bramkę. Kilka minut później po rzucie rożnym, strzał głową Igora Rudawskiego wybronił bramkarz gości. Stuprocentową sytuację zmarnował Daniel Tomaszewski, który po wejściu w pole karne strzelił wprost w bramkarza. W doliczonym czasie gry po wybiciu piłki przez obrońców strzałem zza pola karnego do bramki trafił Krzysztof Chwaliszewski. Niestety w momencie uderzenia sędzia zagwizdał po raz ostatni w tym meczu i gola nie uznał. Trzy punkty pojechały zatem do Gołuchowa. Po tym meczu Obra spadła na 7 miejsce w tabeli IV ligi.

Mecz przegraliśmy na własne życzenie, po naszych błędach – podsumował spotkanie trener Obry Krzysztof Knychała. – W historii pojedynków z Obrą w Kościanie już dawno tu nie wygraliśmy. Dzisiaj to nam się udało – powiedział trener LKS Gołuchów Damian Baras.

Obra Kościan – LKS Gołuchów 1-2 (0-2)

Bramki: Szymon Słoma (65) – Damian Siek (6), Krystian Benuszak (15)

Obra: Jan Wojnowski – Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy, Dawid Jarka, Mariusz Józefiak (46. Maciej Pierzyński), Igor Rudawski, Piotr Sznabel, Dawid Ratajczak, Maciej Przewłocki (73. Daniel Tomaszewski), Jakub Płotkowiak (80. Michał Gelert), Filip Tylczyński (62. Szymon Słoma)

LKS Gołuchów: Marcin Żółtek – Paweł Stempień, Grzegorz Kuś, Artur Brzuśkiewicz, Michał Laluk, Damian Siek, Dawid Guźniczak, Krystian Robak, Mateusz Szkudlarski, Patryk Kieliba (72. Michał Marciniak), Krystian Benuszak

Żółte kartki: Jakub Jandy – Damian Siek