IV liga: Odolanovia Odolanów – Obra Kościan 1-3

Dobra passa Obry Kościan została podtrzymana w Odolanowie. Nasi piłkarze pokonali tamtejszą Odolanovię 3-1.

Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach. Boisko w Odolanowie było grząskie, a miejscami stała woda. Od początku spotkania przewagę zyskała drużyna Obry. Już w 5 minucie w pole karne wdarł się Dawid Juchacz, który podał do Macieja Przewłockiego, a ten skierował piłkę do bramki. Osiem minut później w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jakub Płotkowiak. Allan Filipiak zahaczył naszego zawodnika rękoma i sędzia podyktował rzut karny. Jego pewnym wykonawcą był Dawid Jarka który podwyższył na 2-0. Niestety w 17 minucie boisko z powodu kontuzji opuścił Piotr Sznabel. Gospodarze poważnie zagrozili bramce Jana Wojnowskiego dopiero w 35 minucie. Nasz bramkarz sparował groźny strzał z dystansu Mateusza Sobczaka. Po przerwie przewagę zyskała Odolanowia która dążyła do zdobycia bramki, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Jan Wojnowski. Na kwadrans przed końcem meczu, po rzucie rożnym Maciej Pierzyński zagrał do Filipa Tylczyńskiego, a piłka po jego uderzeniu głową trafiła w poprzeczkę. Dobitkę Igora Rudawskiego wybił bramkarz, ale już po kolejnym uderzeniu Filipa Tylczyńskiego wpadła do siatki Odolanovii. W doliczonym czasie gry gospodarze zdobyli honorową bramkę. Po podaniu naszego obrońcy do bramkarza piłka zatrzymała się na wodzie. Przechwycił ją Piotr Skrzypczak i skierował do naszej bramki.

Odolanovia Odolanów – Obra Kościan 1-3 (0-2)

Bramki: Piotr Skrzypczak (90+1) – Maciej Przewłocki (5), Dawid Jarka (14-karny), Filip Tylczyński (75)

Odolanovia: Allan Filipiak – Kamil Gołdyn (46. Kamil Czołnik), Michał Pawlak, Daniel Bąk (77. Dominik Sobczak), Mateusz Ciupka (72. Patryk Perz), Jakub Józefiak, Paweł Świtała, Jakub Bąk (46. Piotr Skrzypczak), Bartosz Zmyślony, Marek Kamiński, Mateusz Sobczak

Obra: Jan Wojnowski – Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy, Dawid Jarka, Mariusz Józefiak, Igor Rudawski, Piotr Sznabel (17. Maciej Pierzyński), Dawid Ratajczak, Maciej Przewłocki (65. Filip Tylczyński), Dawid Juchacz (85. Daniel Tomaszewski), Jakub Płotkowiak (78. Jakub Dziura)

Żółte kartki: Allan Filipiak – Dawid Juchacz