Sparing: Obra Kościan – Huragan Pobiedziska 6-1

Od zwycięstwa przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli zawodnicy Obry Kościan. Obrzanka pokonała na boisku w Poznaniu Huragan Pobiedziska 6-1.

W sobotnie popołudnie piłkarze Obry rozegrali pierwszy mecz kontrolny podczas przygotowań do rundy wiosennej. Przeciwnikiem drużyny Krzysztofa Knychały był zajmujący 14 miejsce w tabeli IV ligi grupy północnej Huragan Pobiedziska.

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Pobiedzisk, którzy, mieli dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki jednak za każdym razem w bramce bezbłędnie, spisał się Jędrzej Dorynek. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Obrzanki. Pierwszą bramkę dla Obry uderzeniem z rzutu wolnego zdobył Filip Tylczyński. Chwilę później w sytuacji sam na sam znalazł się Szymon Słoma i pewnie pokonał bramkarza Huraganu. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i to Obra do szatni zeszła z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugich 45 minutach w zespole Obry nastąpiło kilka zmian na boisku, pojawił się min. Jakub Płotkowiak. Obra nadal kontrolowała grę jednak to zespół z Pobiedzisk, zdobył bramkę kontaktową.Podziałało to drażniąco na zespół z Kościana, który od razu ruszył do ataku i dało to oczekiwany efekt w postaci kolejnych bramek. Najpierw dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Jakub Płotkowiak. Kolejną bramkę zdobył debiutujący w barwach Obry Krzysztof Marchewka. Ostatnią bramkę tego dnia zdobył Jakub Płotkowiak ustalając wynik meczu na 6-1.

Zespół trenera Krzysztofa Knychały przystąpił do spotkania bez kontuzjowanych zawodników Piotra Sznabla, Szymona Limana, Mateusza Adamskiego oraz nieobecnych tego dnia Jacka Żaka, Michała Gelerta oraz Tomasza Marcinkowskiego, który wraca do zdrowia po kontuzji. Warto również odnotować pierwszy występ w barwach Obrzanki Kamila Tomowiaka.

Obra Kościan – Huragan Pobiedziska 6-1

Bramki: Filip Tylczyński, Szymon Słoma, Jakub Płotkowiak x3, Krzysztof Marchewka.

Obra: Jędrzej Dorynek- Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy, Krzysztof Marchewka, Mariusz Józefiak, Dawid Jarka, Igor Rudawski, Daniel Tomaszewski, Filip Tylczyński, Dawid Ratajczak, Szymon Słoma, Maciej Przewłocki, Jakub Płotkowiak, Jakub Dziura, Kamil Tomowiak, Michał Waliszewski.