Sparing: Obra Kościan – Syrena Zbąszynek 1:3

W przedostatnim meczu sparingowym tej zimy zespół Obry uległ w Grodzisku Wielkopolskim Syrenie Zbąszynek 3-1.

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy Krzysztofa Knychały, którzy mieli kilka sytuacji do zdobycia bramki lecz za każdym razem zabrakło dokładnego wykończenia. Gdy wydawało się, że kwestią czasu jest zdobycie bramki przez Obrę to zespół ze Zbąszynka przeprowadził groźną kontrę i wyszedł na prowadzenie. Obra odpowiedziała błyskawicznie i już w kolejnej akcji bramkę wyrównującą zdobył Maciej Przewłocki. Tuż przed przerwą na prowadzenie za sprawą Oskara Mencela wyszła jednak  Syrena Zbąszynek.

Po zamianie stron Obra ruszyła do odrabiania strat. Jednak skuteczność zawodników Obry pozostawiała wiele do życzenia. Okazje do zdobycia wyrównującej bramki mieli kolejno Jacek Żak, Daniel Tomaszewski oraz Jakub Płotkowiak. Obra prowadziła grę w środku pola a zespół Syreny Zbąszynek ograniczał się do wyprowadzania kontrataków. Po wątpliwym faulu Piotra Sznabla sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Piotr Bimek. Obra miała jeszcze szansę zmniejszyć rozmiary porażki jednak w stuprocentowej sytuacji pomylił się Filip Tylczyński.

Za tydzień podopieczni trenera Krzysztofa Knychały rozegrają ostatni mecz kontrolny tej zimy. Przeciwnikiem będzie występująca w tej samej lidze Rawia Rawicz, która na półmetku rozgrywek zajmuje 14 miejsce. Początek spotkania zaplanowano na godz. 15.00 w Grodzisku Wlkp.

Obra Kościan – Syrena Zbąszynek 1-3 (1-2)
Bramki: Maciej Przewłocki – Oskar Mencel x2, Piotr Bimek.