IV liga: Obra Kościan – PKS Racot 4-0 (3-0)

W pojedynku derbowym Obra pokonała na własnym boisku PKS Racot 4-0. Zespół z Kościana nadal niepokonany wiosną.

Drużyna gospodarzy miała przewagę od początku spotkania. W 18 minucie objęła prowadzenie po strzale Filipa Tylczyńskiego. Przed zakończeniem pierwszej połowy, po uderzeniu z rzutu wolnego na 2-0 podwyższył Krzysztof Marchewka. Chwile później trzeciego gola zdobył Tomasz Marcinkowski. Po przerwie po rzucie rożnym piłkę do bramki głową skierował kapitan Igor Rudawski. Bliski pokonania bramkarza był także Kamil Tomowiak, jednak jego strzał z rzutu wolnego o centymetry minął słupek.

Obra nadal niepokonana w tym roku. Nasz zespół w siedmiu meczach zdobył 19 punktów i 18 bramek tracąc tylko trzy. We wtorek zawodnicy Krzysztofa Knychały rozegrają kolejny mecz ligowy. W Ostrowie Wielkopolskim zagrają z tamtejszą Ostrovią.

Obra Kościan – PKS Racot 4-0 (3-0)

Bramki: Filip Tylczyński (18), Krzysztof Marchewka (40), Tomasz Marcinkowski (43), Igor Rudawski (48)

Obra: Jan Wojnowski – Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy, Krzysztof Marchewka, Jacek Żak, Igor Rudawski, Piotr Sznabel (70. Daniel Tomaszewski), Krystian Łukaszyk (55. Dawid Ratajczak), Jakub Płotkowiak (58. Kamil Tomowiak), Filip Tylczyński, Tomasz Marcinkowski (80. Tobiasz Biały)

Żółte kartki: Tomasz Marcinkowski, Daniel Tomaszewski