IV liga: Obra Kościan – Victoria Ostrzeszów 4-1 (3-0)

Obra Kościan w tym roku nadal bez straty punktu w rozgrywkach IV ligi. W środę pokonała Victorię Ostrzeszów 4-1.

Nasz zespół pierwszego gola zdobył już w 6 minucie zawodów. Strzałem z około 25 metrów bramkarza gości pokonał Maciej Przewłocki. Ten sam zawodnik jedenaście minut później podwyższył na 2-0. Po trzech kwadransach gry, po rzucie rożnym kolejną bramkę dla Obry zdobył stoper Jakub Jandy. A zatem na przerwę zespoły schodziły z wysokim prowadzeniem „Obrzanki”. W 49 minucie po wznowieniu gry na listę strzelców po indywidualnej akcji wpisał się Jacek Żak. Gościom z Ostrzeszowa udało się zdobyć jeszcze w 55 minucie kontaktową bramkę. Jej autorem po błędzie naszej defensywy został Maciej Stawiński. Więcej goli jednak już w tym pojedynku kibice nie zobaczyli.

W sobotę Obrę czeka kolejny mecz ligowy. Tym razem zawodników Krzysztofa Knychały czeka wyjazd do Pogoni Nowe Skalmierzyce. A za tydzień w środę finał Pucharu Polski OZPN Leszno z Heliosem Czempiń.

Obra Kościan – Victoria Ostrzeszów 4-1 (3-0)

Bramki: Maciej Przewłocki (6, 17), Jakub Jandy (30), Jacek Żak (49) – Maciej Stawiński (55)

Obra: Jędrzej Dorynek – Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy, Krzysztof Marchewka, Michał Gelert, Igor Rudawski, Piotr Sznabel (80. Kamil Tomowiak), Jakub Płotkowiak, Jacek Żak (75. Szymon Słoma), Maciej Przewłocki (67. Filip Tylczyński), Krystian Łukaszyk (63. Dawid Ratajczak)

Żółte kartki: Jakub Płotkowiak, Krystian Łukaszyk