IV liga: Pogoń Nowe Skalmierzyce – Obra Kościan 1-1 (1-0)

Obra Kościan straciła pierwsze punkty wiosną remisując w wyjazdowym pojedynku z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Mecz rozpoczął się od przewagi gospodarzy. W czwartej minucie silnym uderzeniem z około 30 metrów pokonał naszego bramkarza Adam Majewski. Po dwóch kwadransach gry mógł być remis, ale Krystian Łukaszyk nie wykorzystał rzutu karnego. Również miejscowy bramkarz nie dał się pokonać z bliskiej odległości po strzale Dawida Ratajczaka. Dwadzieścia minut po przerwie doprowadził do wyrównania Maciej Przewłocki. Zawodnik Obry pokonał Mateusza Marciniaka precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego z około 25 metrów. Chwilę później nasza drużyna była blisko objęcia prowadzenia. Po podaniu Filipa Tylczyńskiego, wbiegający w pole karne Tomasz Marcinkowski trafił w boczną siatkę. Wynik meczu nie uległ już zmianie i Obra wywiozła z trudnego terenu w Nowych Skalmierzycach jeden punkt.

Zawodników Krzysztofa Knychały czeka już w najbliższą środę mecz finałowy okręgowego Pucharu Polski z Heliosem Czempiń. A w kolejny weekend derbowy pojedynek z PKS Racot.

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Obra Kościan 1-1 (1-0)

Bramki: Adam Majewski (4) – Maciej Przewłocki (65)

Obra: Jan Wojnowski – Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy. Krzysztof Marchewka, Michał Gelert, Igor Rudawski, Dawid Ratajczak (58. Piotr Sznabel), Krystian Łukaszyk (58. Maciej Przewłocki), Filip Tylczyński (80. Jakub Płotkowiak), Jacek Żak (85. Szymon Słoma), Tomasz Marcinkowski

Żółte kartki: Tomasz Marcinkowski, Jakub Płotkowiak