IV liga: Polonia Kępno – Obra Kościan 0-1 (0-0)

Nadal trwa zwycięska seria Obry Kościan. W sobotę nasi zawodnicy pokonali w Kępnie miejscową Polonię 1-0.

Obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli z dorobkiem 35 punktów. Dlatego było to dla obu jedenastek, przysłowiowe spotkanie o sześć punktów. Pierwsza połowa meczu rozgrywana była w bardzo dobrym, szybkim tempie. Gospodarze groźne sytuacje pod bramka Jędrzeja Dorynka stwarzali po rzutach rożnych. Sytuacje do zdobycia bramki dla „Obrzanki” mięli Maciej Przewłocki, Tomasz Marcinkowski oraz Dawid Jarka. Jednak do przerwy kibice nie zobaczyli gola. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. W 80 minucie spotkania w polu karny sfaulowany został Tomasz Marcinkowski. Sędzia wskazał na wapno. Z decyzja arbitra nie mogli się pogodzić miejscowi którzy twierdzili że nasz napastnik przewrócił się w polu karnym sam. Do piłki podszedł Dawid Jarka i zamienił rzut karny na bramkę. Goście próbowali odwrócić losy spotkania ale ta sztuka im się nie udała.

Po meczu schodzących piłkarzy z boiska zostali zaatakowani przez pijanych kibiców gospodarzy, którzy nie mogli się pogodzić w decyzją arbitra i końcowym wynikiem. Sędziowie spotkania opuścili plac gry, pół godziny po ostatnim gwizdku w asyście policji. Trzeba wspomnieć że w strefie pomiędzy boiskiem a szatnią, na stadionie w Kępnie wstęp mają postronne osoby.

Polonia Kępno – Obra Kościan 0-1 (0-0)

Bramka: Dawid Jarka (82. – karny)

Obra: Jędrzej Dorynek – Krzysztof Chwaliszewski, Krzysztof Marchewka, Jakub Jandy, Jacek Żak, Igor Rudawski, Dawid Jarka, Dawid Ratajczak (70. Piotr Sznabel), Filip Tylczyński (90. Jakub Płotkowiak), Maciej Przewłocki (75. Krystian Łukaszyk), Tomasz Marcinkowski (85. Michał Gelert)

Żółte kartki: Tomasz Marcinkowski, Krzysztof Marchewka, Krystian Łukaszyk