Obra w finale leszczyńskiego Pucharu Polski

Obra Kościan awansowała do finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno pokonując MTS Pawłowice 2-0.

Mimo że MTS to drużyna grająca w B-klasie, to wyeliminowała w Pucharze Polski grające w Klasie Okręgowej Krobiankę Krobia i Wisłę Borek Wlkp. A zatem zespołu tego nie należało lekceważyć.

W 6 minucie meczu bardzo ładnym strzałem z 40 metrów, bramkarza gospodarzy pokonał Kamil Tomowiak. Później nasi zawodnicy, mimo przewagi i wielu stworzonych sytuacji nie potrafili podwyższyć prowadzenia. Krystian Łukaszyk trzy razy trafił w poprzeczkę a po strzale Michała Gelerta piłka trafiła w poprzeczkę. Na trzy minuty przed końcem meczu, wynik spotkania ustalił Filip Tylczyński. Po uderzeniu naszego zawodnika błąd popełnił bramkarz MTS i piłka wpadła do siatki.

W drugim pojedynku półfinałowym Helios Czempiń po remisie 1-1 w regulaminowym czasie gry, pokonał w serii rzutów karnych Koronę Piaski.

Finał zostanie rozegrany 25 kwietnia o godz. 17.30 w Czempiniu lub Kościanie.

MTS Pawłowice – Obra Kościan 0-2 (0-1)

Bramki: Kamil Tomowiak (6), Filip Tylczyński (87)

Obra: Jan Wojnowski – Jakub Płotkowiak, Jakub Jandy, Michał Gelert, Jacek Żak, Piotr Sznabel (90. Tobiasz Biały), Kamil Tomowiak, Maciej Przewłocki (70. Tomasz Marcinkowski), Daniel Tomaszewski (85. Łukasz Żak), Filip Tylczyński (90 + 4. Michał Waliszewski)

Żółte kartki: Jakub Płotkowiak