Puchar Polski OZPN Leszno dla Obry Kościan

Obra Kościan zdobywcą okręgowego Pucharu Polski OZPN Leszno. W finale zespół z Kościana pokonał Heliosa Czempiń 3-1.

Na początku spotkania bliżsi objęcia prowadzenia byli goście po uderzeniu jednego z zawodników piłka trafiła w słupek. W 21 minucie gola doczekali się kibice Obry. Szymona Kubickiego pokonał Szymon Słoma. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy, po podaniu Filipa Tylczyńskiego piłkę do siatki głową skierował Tomasz Marcinkowski. W 78 minucie na 3-0 podwyższył bardzo ładnym strzałem Kamil Tomowiak.Była to druga bramka tego zawodnika w rozgrywkach Puchar Polski. Na siedem minut przed końcem pojedynku padła honorowa bramka dla Heliosa. Jej autorem byli jednak miejscowi obrońcy. Piłka którą wybijał Krzysztof Marchewka trafiła w Michała Gelerta i wpadła do naszej bramki.

Obra zdobyła Puchar Polski na szczeblu OZPN Leszno i zagra w rozgrywkach wojewódzkich. 9 maja w Kościanie w pierwszej rundzie pucharu WZPN zagramy z LKS Gołuchów, który pokonał trzecioligowego Jarotę Jarocin 3-0.

Obra Kościan – Helios Czempiń 3-1 (1-0)

Bramki: Szymon Słoma (21), Tomasz Marcinkowski (46), Kamil Tomowiak (78) – Michał Gelert (83 – samobójcza)

Obra: Jędrzej Dorynek – Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy, Krzysztof Marchewka, Michał Gelert, Igor Rudawski (70. Kamil Tomowiak), Piotr Sznabel, Filip Tylczyński (55. Dawid Ratajczak), Jacek Żak (65. Jakub Płotkowiak), Szymon Słoma (78. Krystian Łukaszyk), Tomasz Marcinkowski (85. Tobiasz Biały)