Sparing: Polonia Środa Wlkp. – Obra Kościan 3-0

W drugim meczu kontrolnym ”Obrzanka” przegrała na boisku w Zielnikach z Polonia Środa Wlkp. 3-0.

Mecz źle rozpoczął się dla Obry, bo już w 2 minucie za sprawą Adriana Chopcia Polonia wyszła na prowadzenie. Obra ruszyła do odrabiania strat i kilkukrotnie zagroziła bramce strzeżonej przez Sebastiana Lorka. Najpierw groźny strzał oddał Filip Tylczyński, a następnie Krystian Łukaszyk, ale oba okazały się nieskuteczne. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i na przerwę oba zespoły schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu Polonii.
Po zmianie stron w zespole Obry pojawiło się kilku nowych zawodników. Nie zmieniło to jednak obrazu gry. Nadal stroną przeważającą była Polonia. Polonia stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych, jednak w bramce dobrze spisywał się bramkarz Obry. W 80 minucie meczu Polonia podwyższyła na 2-0. Bramkę zdobył Jędrzej Kujawa, wykorzystując rzut wolny z ok. 18 metrów od bramki. W 86 minucie bramkę na 3-0 zdobył Jakub Apolinarski. Ostatecznie Obra po dobrym spotkaniu przegrała z Polonią 3-0.

Kolejny mecz sparingowy Obra rozegra już w najbliższa sobotę (21.07). Przeciwnikiem będzie GKS Dopiewo. Początek spotkania o godz. 12 na boisku w Dopiewie.