IV liga: Polonia Leszno – Obra Kościan 0-0

Po dwóch zwycięstwach z rzędu Obra chciała w Lesznie zdobyć komplet punktów.
Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze i już w szóstej minucie meczu mieli okazję do zdobycia bramki, jednak na wysokości zadania stanął Daniel Tomczak i pewnie wyłapał piłkę. Obra chciała szybko odpowiedzieć. Kombinacyjnie rozegrany rzut rożny nie przyniósł jednak zamierzonego efektu w postaci bramki. Z dystansu próbował zaskoczyć Jakuba Krzyżostaniaka jeszcze Tomasz Marcinkowski, jednak jego uderzenie okazało się niecelne. Zawodnicy Polonii również próbowali strzałów z dystansu, ale każda z ich prób mijała bramkę strzeżoną przez Daniela Tomczaka. W 31 minucie spotkania zawodnik Polonii dośrodkował z rzutu rożnego i sytuację ratował Krystian Łukaszyk, wybijając piłkę na rzut rożny. W 35 minucie doskonałym podaniem popisał się Dawid Ratajczak, jednak Krystian Łukaszyk w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy uderzył wprost w niego. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i obie ekipy do szatni schodziły przy bezbramkowym remisie.

Początek drugiej połowy lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. Polonia dłużej utrzymywała się przy piłce, jednak nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Obra groźną akcję przeprowadziła w 60 minucie spotkania, w pole karne dogrywał Tomasz Marcinkowski, jednak uderzenie Filipa Tylczyńskiego okazało się zbyt lekkie, by zaskoczyć bramkarza gospodarzy. W 66 minucie zakotłowało się w polu karnym Obrzanki. Najpierw doskonałą interwencją popisał się Daniel Tomczak, a chwilę później całe zamieszanie dalekim wybiciem wyjaśnił Krzysztof Marchewka. Kolejną groźną akcję Polonia przeprowadziła kilka minut później. Po błędzie Jakuba Jandy z dystansu próbował uderzyć zawodnik z Leszna, jednak i tym razem strzał okazał się niecelny. W 81 minucie groźnie z lewej strony dośrodkował Mariusz Józefiak, jednak nikt nie zdołał przeciąć piłki i ta minęła prawy słupek bramki. W 86 minucie groźnie z 25 metrów z rzutu wolnego uderzał zawodnik Polonii, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Do końca spotkania nic się już nie zmieniło i obie drużyny podzieliły się punktami.
Kolejne spotkanie Obra rozegra 8 września o godzinie 16.00 na Stadionie Miejskim w Kościanie. Przeciwnikiem będzie Ostrovia Ostrów Wlkp.

Polonia Leszno – Obra Kościan 0-0 

Obra: Daniel Tomczak – Jakub Płotkowiak, Krzysztof Marchewka, Jakub Jandy, Jacek Żak (81. Tomasz Olejnik), Michał Gelert, Mateusz Adamski, Dawid Ratajczak, Krystian Łukaszyk (65. Maciej Przewłocki), Marcin Masełkowski (58.Tylczyński) (75. Mariusz Józefiak), Tomasz Marcinkowski.

Żółte kartki: Tomasz Marcinkowski x2 , Jakub Płotkowiak.
Czerwona kartka: Tomasz Marcinkowski (za dwie żółte)

Michał Dominiczak.