IV liga: Obra Kościan – Zjednoczeni Trzemeszno 1-0

Podopieczni trenera Krzysztofa Knychały pokonali na własnym stadionie drużynę Zjednoczonych Trzemeszno 1:0 po bramce w 34 minucie meczu Jakuba Płotkowiaka.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście i już w drugiej minucie mogli objąć prowadzenie, jednak strzał napastnika przyjezdnych okazał się niecelny. Obra groźną sytuacje stworzyła w dziewiątej minucie meczu. Z rzutu rożnego piłkę w na długi słupek posłał Tomasz Kaczmarek, głową piłkę do środka zgrał Mateusz Adamski, jednak futbolówkę zdołał wybić Szymon Menz. Z dystansu próbował uderzać jeszcze Krzysztof Marchewka ale jego strzał okazał się niecelny. W dwunastej minucie meczu zaskoczyć Jędrzeja Dorynka strzałem zza pola karnego próbował zawodnik gości, jednak bramkarz Obry popisał się dobrą interwencją. Kilka minut później Obrzanka miała kolejny rzut rożny. Piłkę w pole karne tym razem posłał Mariusz Józefiak, na krótkim słupku głową przedłużył ją Jakub Płotkowiak, jednak nie sięgnął jej żaden z graczy Obry. W 25 minucie Obra po raz kolejny zagroziła bramce Szymona Menza z rzutu rożnego. Dośrodkował Mariusz Józefiak, piłkę znów przedłużył Płotkowiak, jednak tym razem nie zdołał dosięgnąć jej Mateusz Adamski. W 34 minucie meczu Obra wyszła na prowadzenie. Długą piłkę zagrał Tomasz Kaczmarek, futbolówkę przepuścił Tomasz Marcinkowski, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się Jakub Płotkowiak. W końcówce pierwszej połowy na bramkę Szymona Menza uderzał Mateusz Adamski, jednak jego strzał zablokował obrońca. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i Obra do szatni schodziła w lepszych nastrojach.

Od początku drugiej połowy zawodnicy z Trzemeszna ruszyli do ataku i już chwilę po rozpoczęciu gry mogli doprowadzić do wyrównania, jednak ze strzałem napastnika gości poradził sobie Jędrzej Dorynek. Obra odpowiedziała kilka minut później. Lewą stroną przedarł się Mariusz Józefiak i ładnym centrostrzałem omal nie zaskoczył bramkarza gości, który ratował się wybiciem piłki na rzut rożny. Z narożnika boiska piłkę dośrodkował Tomasz Kaczmarem, błąd popełnili obrońcy Zjednoczonych i piłka spadła pod nogi Mateusza Adamskiego. Ten przyjął piłkę i mocno zagrał ją w środek, gdzie głową uderzył Jakub Jandy, jednak przed stratą bramki gości uratował obrońca, który stojąc na linii bramkowej głową wybił piłkę na poprzeczkę. Kilka minut później kolejną dobrą okazję do zdobycia bramki miała Obra. Piłkę do Tomasza Marcinkowskiego zagrał Mariusz Józefiak, ten obrócił się i uderzył mocno ale i niecelnie. W 70 minucie meczu w okolicy pola karnego faulowany był aktywny tego dnia Jakub Płotkowiak. Do piłki podszedł Kacper Borowiak i dośrodkował w pole karne. Najwyżej wyskoczył Tomasz Marcinkowski, ale uderzył nad bramką. Kilka minut później doskonałą prostopadłą piłkę ze środka boiska zagrał Krystian Łukaszyk, jednak Dawida Ratajczaka uprzedził bramkarz gości. W 85 minucie prostopadłą piłkę do Tomasza Kaczmarka zagrał Maciej Przewłocki. Kaczmarek wbiegł w pole karne i sprytnym strzałem w krótki róg bramki próbował pokonać Szymona Menza, jednak bramkarz gości nie dał się zaskoczyć i wybił piłkę na rzut rożny. W końcówce Obra mogła zdobyć jeszcze jedną bramkę za sprawą Tomasza Olejnika. W pole karne doskonale zagrał Maciej Przewłocki, jednak ”Żyłka” znajdując się w dogodnej sytuacji użył za dużo siły i piłka powędrowała wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Szymona Menza. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Obra odniosła 7 zwycięstwo w sezonie. Po 15 kolejkach Obrzanka zajmuje ósme miejsce w tabeli. Do lidera z Trzcianki traci dziesięć punktów.

Kolejne spotkanie Obra rozegra już za tydzień. Przeciwnikiem będzie Victoria Września. Początek spotkania o godzinie 14.00 na Stadionie we Wrześni.

Obra Kościan – Zjednoczeni Trzemeszno 1:0 (1:0)

Bramka: Jakub Płotkowiak(34)

Obra: Jędrzej Dorynek, Jakub Płotkowiak, Jakub Jandy, Mariusz Józefiak(69. Maciej Przewłocki), Dawid Ratajczak, Jacek Żak(43. Kacper Borowiak), Tomasz Marcinkowski(83. Tomasz Olejnik), Krzysztof Marchewka, Tomasz Kaczmarek, Mateusz Adamski(67. Michał Gelert), Krystian Łukaszyk.

Zjednoczeni: Szymon Menz, Michał Kuchniarz, Robert Pepliński, Krzysztof Majchrzak, Adam Niedzielski, Krzysztof Chojnacki, Dawid Ciążyński, Kamil Wysocki, Szymon Meller, Daniel Szymański, Jacek Wojciechowski.

Żółte kartki: Jacek Żak, Jakub Płotkowiak – Robert Pepliński, Krzysztof Majchrzak, Adam Niedzielski, Jacek Wojciechowski, Michał Kachniarz.