Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 18/19

Meczem z Olimpią Koło Obra Kościan zakończyła rundę jesienną sezonu 2018/19. Sezon ten jest dość szczególny ze względu na reorganizację rozgrywek IV Ligii. Z dotychczasowych dwóch grup czwartej ligi utworzona została jedna liga obejmująca całe województwo wielkopolskie. Głównym założeniem reorganizacji było utworzenie jeden silnej czwartej ligi oraz pozbycie się baraży o awans do III ligi. W poprzednim systemie rozgrywek zwycięzca grupy północnej o awans do wyższej klasy rozgrywkowej musiał rozegrać dwumecz barażowy ze zwycięzcą grupy południowej. Po utworzeniu jednej czwartej ligi ten problem został rozwiązany i do trzeciej ligi bezpośrednio awansuje zwycięzca rozgrywek.

Na półmetku sezonu Obra Kościan zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 34 punktów. Na ten bilans składa się 10 zwycięstw 4 remisy oraz 5 porażek. Obrzanka zdobyła 29 bramek a straciła 18. Do lidera rozgrywek Lubuszanina Trzcianka traci dziesięć punktów. Runda jesienna w wykonaniu zawodników z Kościana była dość nieprzewidywalna. Podopieczni trenera Krzysztofa Knychały potrafili ograć na własnym stadionie wicelidera rozgrywek Nielbę Wągrowiec 1-0 oraz trzecią w tabeli Pogoń Nowe Skalmierzyce 4-0 by w następnych trzech spotkaniach zdobyć zaledwie jeden punkt. Zawodnicy Obry równą formę zaczęli prezentować od piętnastej kolejki, kiedy to na własnym boisku pokonali Zjednoczonych Trzemeszno 1-0. W kolejnym spotkaniu bezbramkowo zremisowali we Wrześni jednak przez większą część meczu zespół z Kościana musiał grać w osłabieniu. Następne mecze przyniosły kolejne zwycięstwa Obrzanki. Najpierw w siedemnastej kolejce u siebie Obra wysoko pokonała Sokół Pniewy a tydzień późnej w Swarzędzu po bramce Krystiana Łukaszyka z rzutu wolnego pokonała Unię Swarzędz. W ostatnim meczu rundy Obra odniosła okazałe zwycięstwo nad beniaminkiem z Koła. Zdobywając siedem bramek i tracąc przy tym zaledwie dwie. Rundę jesienną pomimo kilku słabszych meczów zaliczyć na pewno można do udanych. Cel, jaki założony był przed zespołem został zrealizowany. Teraz należy dobrze przepracować zimowy okres przygotowawczy i wiosną powalczyć o miejsce w pierwszej trójce.
Kolejny mecz o punkty Obra rozegra na początku marca. Przeciwnikiem Obrzanki będzie Nielba Wągrowieć. Spotkanie rozegrane zostanie w Wągrowcu.

Bramki dla Obry zdobyło czternastu zawodników. Najskuteczniejszym graczem z dorobkiem 10 trafień jest Tomasz Marcinkowski. Po dwie bramki zdobyli: Mateusz Adamski, Marcin Masełkowski, Piotr Sznabel,Jakub Jandy oraz Krystian Łukaszyk. Po jednym trafieniu w rundzie jesiennej zaliczyli: Szymon Słoma, Tomasz Olejnik, Igor Rudawski, Jakub Płotkowiak, Mariusz Józefiak, Jacek Żak, Michał Gelert oraz Dawid Ratajczak.