Sparing: Grom Plewiska – Obra Kościan 2:4

W środę dwudziestego czwartego lipca Obra Kościan rozegrała drugi mecz sparingowy. Tym razem rywalem kościańskiej Obrzanki był występujący w lidze międzyokręgowej Grom Plewiska. Spotkanie rozegrane zostało na stadionie Gromu. W barwach gospodarzy wystąpili dwaj zawodnicy, którzy latem opuścili Obrę Kościan. Mowa tu o środkowym pomocniku Dawidzie Jarka oraz Krystianie Łukaszyku. Obydwaj zaprezentowali się bardzo przeciętnie. Lepsze wrażenie pozostawił po sobie środkowy pomocnik.

Pierwsza bramka w tym meczu padła już w pierwszej minucie. Po błędzie w defensywie w sytuacji sam na sam znalazł się napastnik z Plewisk i podcinką pokonał Daniela Tomczaka. Obrzanka odpowiedziała momentalnie. Już w pierwszej akcji po wznowieniu gry prostopadłą piłkę na lewe skrzydło zagrał Dawid Ratajczak a gracz testowany idealnie zagrał do Tomasza Marcinkowskiego, któremu zostało już tylko dołożenie nogi. Mimo słabszego początku to Obra była drużyną przeważająca. Podopieczni trenera Krzysztofa Knychały dominowali w każdym elemencie gry. Zawodnicy Obrzanki dłużej utrzymywali się przy piłce i bardzo mądrze przeprowadzali kontrataki. Duże zagrożenie pod bramką gospodarzy stwarzał Tomasz Marcinkowski, jednak zawsze brakowało wykończenia bądź też na wysokości zadania stawali obrońcy. Przed przerwą Obra wyszła jeszcze na prowadzenie. Bramkę zdobył Dawid Ratajczak.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. To Obra była zespołem dominującym i dziesiątej minucie drugiej połowy za sprawą zawodnika testowanego podwyższyła prowadzenie. Przed końcem jeszcze jedną bramkę dla Obry zdobył Jakub Jandy a chwilę później ładnym uderzeniem zza pola karnego wynik spotkania na 4-2 dla Obry ustalił były zawodnik Obrzanki Dawid Jarka. Był to drugi mecz kontrolny Obry i drugi zwycięski. Patrząc na formę, jaką prezentują gracze z Kościana o byt ligowy w przyszłym sezonie kibice nie powinni się obawiać.