Krzysztof Knychała: jestem zadowolony z postawy zespołu w sezonie 2020/21

Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z Krzysztofem Knychałą. Z kościańskim szkoleniowcem porozmawialiśmy o minionym sezonie, rozpoczynających się we wtorek przygotowaniach oraz celach na nowy sezon.

Jak podsumowałby trener zakończony niedawno sezon 2020/21?

Jestem zadowolony z postawy zespołu, oczywiście gdzieś nasze marzenie to była gra na wiosnę w grupie mistrzowskiej. Niestety tego nie udało nam się zrealizować i zagraliśmy w grupie spadkowej. Jak się później okazało byliśmy w niej najlepsi i wygraliśmy ją. To też pokazuje, że przy odrobinie szczęścia jesienią mogliśmy być w grupie mistrzowskiej. Sezon 2020/21 był bardzo trudny. Mecze w grupie spadkowej to bardzo dużo walki a zdecydowanie mniej gry w piłkę. Każdy zespół walczył o życie i nikt do samego końca nie odpuszczał.

Obra Kościan po rundzie jesiennej była wiceliderem i praktycznie w żadnym momencie widmo spadku Obrzance nie zaglądało w oczy. Jak to wyglądało z trenera perspektywy?

Tak, zdecydowanie. Od samego początku byliśmy w czubie tabeli i do samego końca utrzymywaliśmy taką pozycję. Nie daliśmy się zepchnąć w okolice miejsca grożącego spadkiem. Dodatkowo wyprzedzenie Tarnovii oraz zakończenie sezonu na pierwszym miejscu w grupie spadkowej uważam za bardzo dobry wynik.

W ostatnich spotkaniach swoje szanse otrzymali młodzi zawodnicy. Jak trener ocenia ich przydatność do zespołu pod kątem przyszłego sezonu?

Paru zawodników młodych otrzymało swoje szanse w pierwszym zespole. Wśród tych graczy jest Kacper Zydorczyk, który dostał szansę i ją wykorzystał. Jest to przyszłościowy zawodnik i na pewno będziemy go obserwować.

Jak będzie wyglądał okres przygotowawczy?

Okres przygotowawczy w tym sezonie będzie bardzo utrudniony. Z powodu remontu płyty na stadionie będziemy trenować gościnnie na innych obiektach. Okres przygotowawczy jest bardzo krótki i intensywny. Zawodnicy otrzymali również bardzo krótkie urlopy, bo tylko dwutygodniowe. Dla graczy którzy pracę zawodową łączą z grą w piłkę jest to bardzo krótki okres. W pierwszym tygodniu przygotowań odpuszczamy jeszcze grę kontrolną, ale od drugiego tygodnia będzie to już szło systemem środa sobota środa. Okres przygotowawczy krótki, ale bardzo intensywny.

Wiadomo, że konieczne są wzmocnienia. Czy możemy już coś powiedzieć na temat nowych graczy?

Na ten moment mogę powiedzieć, że trochę w naszym składzie się pozmienia. Poszukujemy zawodników, którzy podniosą poziom zespołu. Nie będą to zawodnicy, których przygoda z piłką dobiega do końca a bardziej młodzi perspektywiczni, którzy w swoich zespołach byli wyróżniającymi graczami. Konkrety będziemy podawać w momencie, gdy wszystkie formalności będą załatwione. Mogę powiedzieć, że jesteśmy już dogadani z czteroma zawodnikami.

Jaki cel stawiany jest przed trenerem na przyszły sezon?

Cel jest prosty. Ja jestem w Klubie, żeby realizować wytyczne Zarządu i sponsorów. Zespół ma być silniejszy niż w poprzednim sezonie. Walczyć ma również o wyższe miejsce niż w sezonie 2020/21. Zakładamy sobie, aby w nadchodzącym sezonie uplasować się w pierwszej szóstce. Takie miejsce uznamy za zadowalające. Musimy zdawać sobie też sprawę, że nowy sezon będzie również bardzo trudny. Spadają z trzeciej ligi cztery zespoły. Mieszko Gniezno, Unia Swarzędz, Nielba Wągrowiec i Górnik Konin. Także czeka nas bardzo trudne wyzwanie, ale stawiamy sobie ambitny cel jakim jest pierwsza szóstka.