IV liga: Pogoń Nowe Skalmierzyce – Obra Kościan 1-2

Ostatni w tym sezonie wyjazdowy mecz Obry zakończył się zwycięstwem. Zawodnicy trenera Krzysztofa Knychały pokonali Pogoń Nowe Skalmierzyce 2-1.

Kilka minut po rozpoczęciu spotkania miała miejsce niecodzienna sytuacja. Sędzia główny Łukasz Matusiak doznał kontuzji i od tego momentu jego obowiązki przejął sędzia liniowy. W 37 minucie Dawid Jarka dobrze zagrał do wychodzącego za obrońców Tomasza Marcinkowskiego a ten dał swojej drużynie prowadzenie. Strzelec gola musiał jednak w 45 minucie opuścić boisko, ponieważ został ukarany drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką. Po przerwie gospodarze ruszyli do ataku i zdobyli wyrównującą bramkę. Po uderzeniu Przemysława Balcerzaka piłkę trącił głową Mateusz Adamski i wpadła ona do bramki Szymona Kubickiego. W 60 minucie stan osobowy na boisku się wyrównał. Tomasz Kaczmarek wybił ręką piłkę zmierzająca do bramki, za co sędzia ukarał go czerwoną kartką a drużynę rzutem karnym. Niestety uderzenie Piotra Sarbinowskiego wybronił bramkarz gospodarzy. Na niespełna dwadzieścia minut przed końcem meczu Maciej Przewłocki zdobył zwycięską bramkę i Obra z trudnego terenu wywiozła 3 punkty.

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Obra Kościan 1-2 (0-1)

Bramki: Mateusz Adamski (53 – samobójcza) – Tomasz Marcinkowski (37), Maciej Przewłocki (72)

Pogoń: Marciniak – Nogaj, Kaczmarek, Polanowski, Rączka, Dera (75. Wawrzyniak), Sowiński (23. Kłosowski), Majewski, Stachowicz (46. Majerz), Balcerzak, Józefiak

Obra: Kubicki – Chwaliszewski, Królak (46. Sarbinowski), Adamski, Józefiak, Jarka, Sznabel, Przewłocki (90+6 Słoma), Michalak (50. Frąckowiak), Łukaszyk (78. Ratajczak), Marcinkowski

Żółte kartki: Kaczmarek, Polanowski, Rączka, Majewski – Marcinkowski (2), Sznabel, Łukaszyk

Czerwone kartki: Kaczmarek – Marcinkowski (za 2 żółtą)