Puchar Polski WZPN nie dla Obry

Piłkarzom Obry niestety nie udało się zdobyć wojewódzkiego Pucharu Polski. W meczu finałowym na stadionie w Kościanie ulegli oni Polonii Środa Wlkp. 1-3.

Od początku spotkania przewagę uzyskali gospodarze, jednak nie potrafili tego udokumentować bramką. W 7 minucie po zamieszaniu pod bramką gości piłkę, niemal z linii bramkowej wybili obrońcy. W 27 minucie po dośrodkowaniu Macieja Przewłockiego głową uderzał Tomasz Marcinkowski ale piłka minęła bramkę Adriana Lisa. Na osiem minut przed przerwą goście wykonywali rzut wolny, po którym głową pokonał naszego bramkarza Igor Jurga. Chwilę później błąd obrońców i bramkarza Obry wykorzystał Krystian Pawlak i Polonia schodziła na przerwę z przewagą dwóch bramek. Druga połowa rozpoczęła się od ataków zawodników Krzysztofa Knychały. Po jednym z nich w polu karnym sfaulowany został Piotr Sarbinowski. Sędzia wskazał na jedenasty metr a do tego sprawcę faulu czyli Przemysława Otuszewskiego ukarał czerwoną kartką. Niestety rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Adamski. Kapitan naszej drużyny zrehabilitował się w 82 minucie kiedy to strzałem zza pola karnego zdobył kontaktową bramkę. Na krótko przywrócił nadzieję swojej drużynie na remis i dogrywkę. Jednak 4 minuty później zgasił ją Krzysztof Bartoszak, który po dośrodkowaniu głową pokonał Szymona Kubickiego i ustalił wynik spotkania.

Obra Kościan – Polonia Środa Wlkp.1-3 (0-2)

Bramki: Mateusz Adamski (82) – Igor Jurga (37), Krystian Pawlak (41), Krzysztof Bartoszak (86)

Obra: Kubicki – Chwaliszewski, Adamski, Królak (88. Słoma), Józefiak (73. Ratajczak), Jarka, Sznabel, Przewłocki (69. Biały), Sarbinowski, Łukaszyk (55. Płotkowiak), Marcinkowski

Polonia: Lis – Wolkiewicz, Otuszewski, Borucki, Buczma, Jurga, Roszak, Solarek (88. Przybyłek), Gajda (83. Stańczyk), Pawlak (57. Lisek), Bartoszak (90. Łopatka)

Żółte kartki: Józefiak, Łukaszyk, Sznabel, Marcinkowski – Gajda, Roszak, Bartoszak

Czerwona kartka: Otuszewski