IV liga: Korona Piaski – Obra Kościan 2-2

Po dwóch porażkach z rzędu, piłkarze Obry zdobyli punkt w wyjazdowym meczu z Koroną Piaski.

Początkowy fragment meczu nie obfitował w sytuacje bramkowe. Dopiero w 20 minucie spotkania, groźny strzał Dawida Jarki zza pola karnego z trudnością wybronił Daniel Tomczak. Pięć minut później uderzenie Macieja Pierzyńskiego zablokowali obrońcy Korony. W 28 minucie sędzia dyktuje dość kontrowersyjny rzut wolny dla gospodarzy. Około 30 metrów przed naszą bramką doszło do starcia Igora Rudawskiego i Marcina Wojciechowskiego. Poszkodowany w tej sytuacji był kapitan Obry, lecz arbiter zinterpretował tą sytuacje inaczej. Wspomniany Marcin Wojciechowski przy dość biernej postawie obrońców zamienił rzut wolny na bramkę. Jedenaście minut przed przerwą piłkę w polu karnym Obrzanki trącił ręką debiutujący Jakub Jandy i sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Rzut karny wykonywany przez Łukasza Fabicha wybronił jednak pewnie Jan Wojnowski. W  odpowiedzi groźną akcje przeprowadzili nasi zawodnicy, ale piłka po strzale Filipa Tylczyńskiego trafiła w poprzeczkę. Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia podopiecznych Krzysztofa Knychały. Filip Tylczyński wypuścił w pole karne Macieja Przewłockiego który zdobywa wyrównującą bramkę. W 70 minucie meczu przewraca się wbiegający w pole karne Korony Dawid Juchacz. Sędzia uznaje że nasz zawodnik próbował wymusić rzut karny i karze go druga żółtą, a w konsekwencji czerwona kartką. Mimo iż drużyna z Kościana grała w „10” nadal miała w tym meczu przewagę. Na 10 minut przed końcem meczu za niebezpieczne zagranie w polu karnym, sędzia dyktuje rzut wolny. Strzał Dawida Jarki broni bramkarz ale wobec dobitki Jakuba Jandy jest już bezradny. Dobre sytuacje do podwyższenia prowadzenia mięli jeszcze Dawid Juchacz i Dawid Ratajczak. Gdy wydawało się ze Obra wywiezie z Piasków trzy punkty, w czwartej doliczonej minucie pojedynku do wyrównania doprowadził Robert Norkiewicz. Mecz kończy się remisem 2-2.

Korona Piaski – Obra Kościan 2-2 (1-0)

Bramki: Marcin Wojciechowski (28), Robert Norkiewicz (90 + 4) – Maciej Przewłocki (46), Jakub Jandy (80)

Korona: Daniel Tomczak – Tobiasz Szymczak, Marcin Piech, Dawid Cubal, Przemysław Frąckowiak, Kacper Kaczmarek (80. Marcin Berchert), Marcin Wojciechowski (70. Andrzej Bonawenturczyk), Robert Norkiewicz, Dariusz Naskrent, Mateusz Pijanowski (70. Norbert Konieczny), Łukasz Fabich

Obra: Jan Wojnowski – Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy, Igor Rudawski, Mariusz Józefiak, Dawid Jarka, Piotr Sznabel, Dawid Juchacz, Filip Tylczyński (72. Dawid Ratajczak), Maciej Przewłocki (85. Szymon Słoma), Maciej Pierzyński (60. Jakub Płotkowiak)

Żółte kartki: Kacper Kaczmarek, Marcin Wojciechowski – Igor Rudawski, Dawid Jarka, Maciej Pierzyński, Dawid Juchacz – 2

Czerwona kartka: Dawid Juchacz (za drugą żółtą)