IV liga: Obra Kościan – Pogoń Nowe Skalmierzyce 3-1

W zaległym meczu 7 kolejki IV ligi Obra Kościan pokonała w Starych Oborzyskach Pogoń Nowe Skalmierzyce 3-1.

Pierwsza połowa nie zapowiadała końcowego sukcesu drużyny Krzysztofa Knychały. Od początku meczu przewagę mięli piłkarze z Nowych Skalmierzyc. W 27 minucie objęli oni prowadzenie po strzale Piotra Józefiaka. Zawodnicy Obry nie potrafili stworzyć zbyt wielu sytuacji aby strzelić gola. W drugiej połowie gra naszego zespołu zaczęła układać się zdecydowanie lepiej. Dużo do gry Obry wniósł Maciej Pierzyński, który pojawił się na boisku po przerwie. To właśnie po wykonywanym przez niego rzucie wolnym pika trafiła w plecy Dawida Juchacza, zmieniła nieco kierunek i wpadła do bramki gości. Siedemnaście minut później po dośrodkowaniu Macieja Przewłockiego prowadzenie Obrze dał Maciej Pierzyński. W 89 minucie Mariusz Józefiak wypuścił  Macieja Przewłockiego na czystą pozycję. „Felek” nie zmarnował tej sytuacji i podwyższył na 3-1. W końcówce gra się nieco zaostrzyła, czego efektem była druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Artura Stachowicza.

Dobra passa Obry w meczach z Pogonią została podtrzymana. To kolejne trzecie już zwycięstwo z rzędu z tą drużyną. Szczęśliwe po raz kolejny okazało się także boisko w Starych Oborzyskach, na którym Obra nie straciła jeszcze punktu.

Obra Kościan – Pogoń Nowe Skalmierzyce 3-1 (0-1)

Bramki: Dawid Juchacz (52), Maciej Pierzyński (69), Maciej Przewłocki (89) – Piotr Józefiak (27)

Obra: Jan Wojnowski – Krzysztof Chwaliszewski, Dawid Jarka, Jakub Jandy, Michał Gelert, Igor Rudawski, Piotr Sznabel, Dawid Ratajczak (45. Maciej Pierzyński), Filip Tylczyński (67. Maciej Przewłocki), Dawid Juchacz (85. Daniel Tomaszewski), Jakub Płotkowiak (75. Mariusz Józefiak)

Pogoń: Mateusz Marciniak – Patryk Pera, Damian Dera, Kacper Majerz, Mateusz Nogaj, Daniel Armatys (68.Paweł Korczak), Tomasz Kaczmarek, Przemysław Balcerzak (71.Artur Stachowicz), Piotr Józefiak, Jakub Jóźwiak, Adam Majewski

Żółte kartki: Maciej Pierzyński, Dawid Juchacz, Piotr Sznabel, Igor Rudawski – Jakub Jóźwik, Mateusz Nogaj, Damian Dera, Artur Stachowicz -2

Czerwona kartka: Artur Stachowicz (za 2 żółte)