IV liga: Obra Kościan – Polonia Kępno 4-2

Po czterech meczach bez zwycięstwa, piłkarze Obry wreszcie wygrali. Pokonali na własnym boisku Polonię Kępno.

W naszej drużynie z różnych przyczyn (kontuzje, kartki) zabrakło kilku podstawowych graczy. W ich miejsce trener Krzysztof Knychała wstawił dotychczasowych zmienników. Trzeba przyznać że w tym meczu spisali się oni bardzo dobrze. Obrzanka miała przez większość spotkania przewagę i w końcu naszych zawodników przestała zawodzić skuteczność. W 6 minucie meczu w polu karnym faulował Dawid Jarka i sędzia podyktował jedenastkę. Rzut karny pewnie wybronił Jędrzej Dorynek. Dziesięć minut później po dośrodkowaniu dobrze grającego Macieja Pierzyńskiego, Jakub Płotkowiak uderzył głową ponad bramką Polonii. Później groźne strzały oddali także Mariusz Józefiak i Piotr Sznabel, lecz piłka nie wpadła do siatki gości. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy, sędzia podyktował rzut karny dla Obry, za dotknięcie piłki ręką przez jednego z obrońców. Pewnym egzekutorem okazał się Filip Tylczyński. Dziesięć minut po przerwie zaskakującym strzałem zza pola karnego popisał się Bernard Ndukong i nie dał szans Jędrzejowi Dorynkowi. W 70 minucie na placu gry pojawił się Dawid Ratajczak i po dziesięciu minutach zdobył głową, bramkę na 2-1. Chwilę później było już 3-1, po kolejnej bramce Filipa Tylczyńskiego. Na pięć minut przed końcem kontaktowego gola zdobyli przyjezdni, a naszego bramkarza pokonał Adrian Holak. W 89 minucie prowadzenie na 4-2 podwyższył kolejny rezerwowy Szymon Słoma po podaniu Macieja Pierzyńskiego. Trzy punkty ku radości naszych piłkarzy i kibiców pozostały w Kościanie.

Obra Kościan – Polonia Kępno 4-2 (1-0)

Bramki: Filip Tylczyński -2 (43-karny, 82), Dawid Ratajczak (81), Szymon Słoma (89) – Bernard Ndukong (55), Adrian Holak (85)

Obra: Jędrzej Dorynek – Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy, Dawid Jarka, Mariusz Józefiak, Piotr Sznabel, Mateusz Boroń (85. Michał Gelert), Daniel Tomaszewski (70. Dawid Ratajczak), Jakub Płotkowiak (80. Szymon Słoma), Filip Tylczyński, Maciej Pierzyński (90+3 Jakub Dziura)

Polonia: Grzegorz Kubiszyn – Remigiusz Hojka, Bernard Ndukong, Łukasz Walczak, Kacper Skupień, Jakub Górecki, Bartosz Mikołajek (85. Michał Górecki), Wojciech Drygas (75. Piotr Cierlak), Borys Wawrzyniak (56. Adrian Holak), Witold Kamoś, Filip Latusek

Żółte kartki: Jakub Płotkowiak, Jędrzej Dorynek – Bartosz Mikołajek, Witold Kamoś