IV liga: Obra Kościan – Ostrovia 1-1

Nie udało się podtrzymać piłkarzom Obry zwycięskiej passy na stadionie w Starych Oborzyskach. Dzisiaj Obrzanka zremisowała z Ostrovią Ostrów Wlkp. 1-1.

W spotkaniu z Ostrovią na boisku zabrakło pauzującego za żółte kartki Piotra Sznabla. Mecz z wysokości trybun musiał oglądać także trener Krzysztof Knychała. To efekt wyrzucenia trenera z ławki, przez sędziego w meczu z Pogonią. Drużynę w tym meczu prowadzili Igor Rudawski i Łukasz Żak.

Od początku meczu stroną przeważającą byli gospodarze. Groźne strzały oddali Dawid Juchacz i Filip Tylczyński, ale piłka mijała bramkę Bartosza Jankowskiego. Również Maciej Pierzyński przestrzelił głową nad poprzeczką. Przed przerwą bardzo odważnie w pole karne wszedł Dawid Juchacz. Niestety jego strzał został zblokowany przez obrońców. W 53 minucie groźnie zza pola karnego uderzył Krzysztof Chwaliszewski, ale bramkarz gości przeniósł piłkę nad porzeczką. W 70 minucie rzut rożny wykonywali ostrowianie. Piłka trafiła do nieobstawionego Łukasza Więcka który dał Ostrovii prowadzenie. Pięć minut później Maciej Przewłocki dograł w polu karnym do Dawida Ratajczaka a ten doprowadził do wyrównania. To już czwarta bramka pomocnika Obry w tym sezonie. W końcówce spotkania po strzale z przewrotki Macieja Pierzyńskiego piłka minęła prawy słupek bramki ostrowskiej drużyny. Mecz zakończył się zatem podziałem punktów. Na duże słowa uznania zasługuje kapitan Obry Igor Rudawski. Po uderzeniu łokciem w nos, przez przeciwnika krwawił i dwukrotnie udzielana mu była pomoc medyczna. Mimo tego zdecydował się dograć spotkanie do końca i był jednym z wyróżniających się zawodników na boisku.

Obra Kościan – Ostrovia Ostrów Wlkp. 1-1 (0-0)

Bramki: Dawid Ratajczak (75) – Łukasz Więcek (70)

Obra: Jan Wojnowski – Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy, Dawid Jarka, Igor Rudawski, Dawid Ratajczak, Filip Tylczyński (82. Szymon Słoma), Dawid Juchacz (65. Jakub Płotkowiak), Maciej Przewłocki (78. Jakub Dziura), Maciej Pierzyński

Ostrovia: Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Grzegorz Wachowiak, Damian Błaszczyk, Marek Szymanowski (46. Szymon Kasprzak), Kacper Krawczyk, Maciej Mikulski (73. Paweł Zadka), Damian Spaleniak (75. Maciej Kaniewski), Michał Giecz, Mateusz Ziemiański (85. Konrad Rusek)

Żółte kartki: Dawid Juchacz – Michał Giecz, Kacper Krawczyk