IV liga: Obra Kościan – Tur Turek 3-1

Kolejne zwycięstwo Obrzanki. Tym razem piłkarze Krzysztofa Knychały pokonali drużynę Tura Turek 3-1.

Pojedynek od samego początku nie był porywający. Atakowała głównie Obra a zespół z Turku cofnął się do obrony i nastawił się na grę długimi piłkami, oraz liczył na wyprowadzenie kontrataków. Podopieczni trenera Krzysztofa Knychały konstruowali składne akcje i raz za razem próbowali zagrozić bramce Dariusza Brzostowskiego. Największe zagrożenie stanowiły dośrodkowania Mariusza Józefiaka, ale za każdym razem dobrze spisywała się obrona gości. Obra oddała jeszcze kilka strzałów zza pola karnego, ale uderzenia Filipa Tylczyńskiego, Macieja Przewłockiego oraz Mariusza Józefiaka okazały się niecelne. Do przerwy licznie zgromadzeni kibice na stadionie w Starych Oborzyskach nie obejrzeli bramek.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej, to Obra miała optyczną przewagę, ale nie potrafiła przełożyć tego na zdobycze bramkowe. W kolejnych minutach drugiej połowy gra się zaostrzyła i sędzia musiał temperować zapędy piłkarzy wyciągając żółty kartonik. Po faulu na Macieju Pierzyńskim w okolicy dwudziestego metra od bramki do piłki podszedł Maciej Przewłocki, ale niestety uderzył prost w mur.W 71 minucie Obra wyszła na prowadzenie za sprawą Dawida Ratajczaka. Z rzutu rożnego dośrodkował Mariusz Józefiak a popularny „mały” głową pewnie skierował piłkę do bramki Dariusza Brzostowskiego. Obrzanka długo nie cieszyła się z prowadzenia, gdyż już pięć minut później do wyrównania doprowadził Michał Ignaczak. Na zawodników Obry strata bramki zadziałała motywująco i od razu ruszyli do ataków. W 85 minucie w polu karnym znalazł się Szymon Słoma, który wycofał piłkę do Dawida Ratajczaka jednak jego uderzenie zostało zablokowane. Do odbitej piłki dopadł Piotr Sznabel i przepięknym uderzeniem wyprowadził Obrę na prowadzenie. W 92 minucie „kropkę nad i” postawił Szymon Słoma, który strzałem w długi róg bramki ustalił wynik spotkania na 3-1.

Obra Kościan – Tur Turek 3-1 (0-0)

Bramki: Dawid Ratajczak (71), Piotr Sznabel (85), Szymon Słoma (90+2)- Michał Ignaczak (76)

Obra: Jan Wojnowski- Dawid Jarka, Mariusz Józefiak, Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy, Igor Rudawski (84. Szymon Słoma), Piotr Sznabel, Dawid Ratajczak, Maciej Przewłocki (77. Michał Gelert) , Filip Tylczyński (62. Daniel Tomaszewski), Jakub Płotkowiak (46. Maciej Pierzyński)

Tur: Dariusz Brzostowski- Daniel Błaszczyk (63. Krystian Przybylak), Bartosz Kowalski, Mikołaj Czajka, Jakub Lament, Beniamin Trzepacz (89. Szymon Izydorczyk), Piotr Bieniek (60. Maciej Maliński), Adrian Fret (73. Michał Ignaczak), Bartosz Grabowski, Rafał Pietraszek, Kuba Młynarski

Żółte kartki: Jakub Płotkowiak, Igor Rudawski, Michał Gelert, Dawid Jarka – Daniel Błaszczyk, Rafał Pietraszek, Michał Ignaczak, Bartosz Kowalski