IV liga: Biały Orzeł – Obra Kościan 0-1

W pierwszym meczu rundy rewanżowej Obra wygrała w Koźminie Wielkopolskim z tamtejszym Białym Orłem 1-0.

W składzie kościańskiej drużyny na sobotni mecz zabrakło kontuzjowanego Mariusza Józefiaka. Do Koźmina nie pojechali już także Dawid Juchacz i Maciej Pierzyński, z którymi w tym tygodniu rozwiązano umowy.

Pierwszą groźną sytuację Obra miała w 5 minucie spotkania. Jednak strzał Dawida Ratajczaka obronił bramkarz gospodarzy. Chwilę później dobrą interwencją popisał się Jędrzej Dorynek broniąc uderzenie Sebastiana Wacha. Zawodnicy Orła mięli jeszcze jedną dobrą sytuację do objęcia prowadzenia, kiedy to Krzysztof Chwaliszewski wybił piłkę sprzed linii bramkowej. W 27 minucie strzał Piotra Sznabla zablokowali obrońcy, a dobitka Daniela Tomaszewskiego była zbyt słaba i poradził z nią sobie Patryk Szulc. Pięć minut później Filip Tylczyński podał piłkę z lewej strony boiska przed pole karne do Mateusza Boronia, który pięknym strzałem z 20 metrów dał Obrze prowadzenie. Tuż przed końcem pierwszej połowy na 2-0 mógł podwyższyć Filip Tylczyński jednak piłka po uderzeniu głową minęła bramkę Białego Orła. Druga połowa rozpoczęła się od kolejnego groźnego uderzenia gości a konkretnie Filipa Tylczyńskiego, któremu nie udało się pokonać bramkarza. W 49 minucie uderzenie Piotra Sznabla i dobitka Dawida Ratajczaka nie znalazły drogi do bramki. Na wysokości zadania stanęli bramkarz i obrońcy z Koźmina Wlkp. Kolejną okazję do podwyższenia prowadzenia miał Maciej Przewłocki. Została on wpuszczony w pole karne przez Filipa Tylczyńskiego, ale z jego uderzeniem poradził sobie bramkarz gospodarzy. Na 9 minut przed końcem meczu Jakub Płotkowiak spudłował z bliskiej odległości. Mecz mimo wielu sytuacji do zdobycia goli zakończył się zatem skromnym zwycięstwem Obry 1-0. – Wywozimy z Koźmina Wielkopolskiego trzy punkty i to jest najważniejsze – podsumował spotkanie trener Krzysztof Knychała.

Biały Orzeł Koźmin Wlkp. – Obra Kościan 0-1 (0-1)

Bramka: Mateusz Boroń (32)

Biały Orzeł: Patryk Szulc – Paweł Majusiak, Igor Skowron, Krzysztof Czabański, Dawid Idzikowski, Szymon Grodzki (78. Adrian Derwich), Jakub Szymkowiak, Marcin Szymkowiak (72. Oskar Maciejewski), Szymon Gałczyński, Artur Błażejczak (67. Mikołaj Szulc), Sebastian Wach

Obra: Jędrzej Dorynek – Krzysztof Chwaliszewski, Dawid Jarka, Jakub Jandy, Michał Gelert, Igor Rudawski, Mateusz Boroń (70. Jakub Płotkowiak), Piotr Sznabel, Filip Tylczyński (89. Jakub Dziura), Dawid Ratajczak (83. Szymon Słoma), Daniel Tomaszewski (67. Maciej Przewłocki)

Żółte kartki: Igor Skowron, Szymon Gałczyński – Piotr Sznabel, Mateusz Boroń, Jakub Płotkowiak