IV liga: Obra Kościan – Kania Gostyń 3-0 (2-0)

W meczu 28 kolejki rozgrywek IV ligi Obra pokonała na własnym stadionie Kanię Gostyń 3-0.

W związku z wyjazdem drużyn młodzieżowych na międzynarodowy turniej piłkarski do Pragi spotkanie zostało rozegrane już w czwartek.

Pierwszą groźną sytuację do zdobycia bramki mieli gospodarze, jednak Dawid Ratajczak strzelił obok bramki. Chwilę później goście odpowiedzieli trafieniem w poprzeczkę. W 20 minucie piłkę na pole karne wrzucił Filip Tylczyński a Szymon Słoma pokonał bramkarza Kani. Jeszcze przed przerwą po podaniu Igora Rudawskiego, uderzeniem z około 20 metrów na 2-0 podwyższył Dawid Ratajczak. Na początku drugiej połowy za faul na Szymonie Słomie sędzia podyktował rzut karny. Niestety Piotr Sznabel z jedenastki strzelił obok bramki. Zawodnik ten zrehablitował się w doliczonym czasie gry pokonując bramkarza po podaniu Tobiasza Białego.

Piłkarze Obry do rozegrania mają jeszcze dwa spotkania ligowe. W następną sobotę rozegrają mecz wyjazdowy z LKS Gołuchów. Na zakończenie sezonu 2 czerwca do Kościana przyjeżdża Rawia Rawicz.

Obra Kościan – Kania Gostyń 3-0 (2-0)

Bramki: Szymon Słoma (20.), Dawid Ratajczak (44.), Piotr Sznabel (90+4.)

Obra: Jędrzej Dorynek – Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy, Krzysztof Marchewka, Michał Gelert, Igor Rudawski (85. Tobiasz Biały), Piotr Sznabel, Dawid Ratajczak, Daniel Tomaszewski (78. Kamil Tomowiak), Filip Tylczyński (70. Jakub Płotkowiak), Szymon Słoma (90 Michał Waliszewski)

Żółte kartki: Jakub Jandy, Filip Tylczyński – Sebastian Fechner, Rafał Karolczak, Damian Krzyżostaniak