IV liga: Obra Kościan – Odolanovia Odolanów 3-1 (2-0)

Zwycięska passa Obry na własnym stadionie trwa. Zawodnicy Krzysztofa Knychały pokonali Odolanovię Odolanów 3-1.

Gospodarze rozegrali bardzo dobre spotkanie i od początku byli stroną przeważającą. W 13 minucie po strzale Krzysztofa Chwaliszewskiego piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Sześć minut później na 2-0 po indywidualnej akcji podwyższył Tomasz Marcinkowski. Na 8 minut przed końcem meczu goście zdobyli kontaktową bramkę. W polu karnym piłkę ręką zagrał Jakub Jandy i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Daniel Bąk. W 87 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem wynik meczu ustalił Jakub Płotkowiak.

W najbliższą środę w Kościanie Obra rozegra mecz pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu WZPN z LKS Gołuchów. Trzy dni później zespół wyjeżdża na kolejny mecz ligowy z Turem 1912 Turek.

Obra Kościan – Odolanovia Odolanów 3-1 (2-0)

Bramki: Krzysztof Chwaliszewski (13), Tomasz Marcinkowski (19), Jakub Płotkowiak (87) – Daniel Bąk (82 – karny)

Obra: Jan Wojnowski – Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy, Krzysztof Marchewka, Michał Gelert, Igor Rudawski, Piotr Sznabel, Kamil Tomowiak (55. Krystian Łukaszyk), Dawid Ratajczak (82. Daniel Tomaszewski), Filip Tylczyński (65. Jakub Płotkowiak), Tomasz Marcinkowski (80. Szymon Słoma)

Żółte kartki: Tomasz Marcinkowski, Krystian Łukaszyk – Hubert Żurawka, Daniel Bąk