Obra odpadła z Pucharu Polski WZPN

Po porażce 1-3 z LKS Gołuchów zespół Obry odpadł z rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu WZPN.

Pierwszą groźną sytuację w tym meczu stworzył Michał Gelert. Po ograniu w polu karnym kilku zawodników strzelił wzdłuż linii bramkowej. Jednak nie znalazł się tam żaden nasz zawodnik który mógłby zamknąć to podanie. W 20 minucie po rzucie rożnym bramkarz gości wybronił strzał Igora Rudawskiego, ale bezradny był przy dobitce Tomasza Marcinkowskiego. Niestety w 33 minucie kapitan naszej drużyny, czyli Igor Rudawski z powodu urazu musiał opuścić boisko. Bardzo dobrze na lewej stronie grał Filip Tylczyński posyłając wiele piłek na pole karne przeciwników. Zaraz po przerwie Obra mogła podwyższyć prowadzenie ale dobrą sytuację zmarnował Tomasz Marcinkowski. Natomiast Krystian Łukaszyk z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę. W 71 minucie tuż przed polem karnym, po faulu Jakuba Płotkowiaka sędzia podyktował rzut wolny. Grzegorz Kuś mocnym uderzeniem pokonał Jędrzeja Dorynka. Na siedem minut przed końcem spotkania zespół z Głuchowa objął prowadzenie. Naszego bramkarza pokonał Krystian Benuszak. Ten sam zawodnik w doliczonym czasie gry podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 3-1.

Obra żegna się z Pucharem Polski natomiast LKS Gołuchów w półfinale zagra z Lubuszaninem Trzcianka.

Obra Kościan – LKS Gołuchów 1-3 (1-0)

Obra: Jędrzej Dorynek – Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy, Krzysztof Marchewka, Michał Gelert, Igor Rudawski (33. Kamil Tomowiak), Dawid Ratajczak, Jakub Płotkowiak (85. Daniel Tomaszewski), Krystian Łukaszyk (73. Szymon Słoma), Filip Tylczyński, Tomasz Marcinkowski

Żółte kartki: Tomasz Marcinkowski, Jakub Płotkowiak – Szymon Gałczyński, Grzegorz Kuś