IV liga: Lubuszanin Trzcianka – Obra Kościan 6-1

Po dwóch zwycięstwach z rzędu Obra przegrała w Trzciance 6-1.
Od początku spotkania to gospodarze byli zespołem lepszym. Dłużej utrzymywali się przy piłce i co chwila próbowali zagrozić bramce Daniela Tomczaka. W trzynastej minucie meczu z rzutu wolnego mocną piłkę zagrał zawodnik Lubuszanina, w polu karnym piłkę głową podbił Oleksii Tsapenko i nie dał szans bramkarzowi Obry na interwencję. Po stracie bramki Obrzanka ruszyła do odrabiania strat. W dziewiętnastej minucie prostopadłą piłkę dostał Marcin Masełkowski, jednak z jego strzałem poradził sobie Konrad Syldakt.W 23 minucie ok. 27 metra od bramki faulowany był Marcin Masełkowski. Do piłki podszedł Krzysztof Marchewka, dośrodkował ją w pole karne, błąd popełnił Mateusz Bany i wpakował futbolówkę do własnej. bramki Kolejną dobrą okazję Obra miała kilka minut później. Marcin Masełkowski dograł w pole karne do Tomasza Olejnika, jednak przegrał on pojedynek z obrońcą. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, groźną kontrę przeprowadził Lubuszanin. Napastnik gospodarzy wpadł w pole karne, gdzie faulował go Jakub Jandy i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Kacper Grygier i podwyższył wynik spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się dla Obry bardzo źle. Chwilę po rozpoczęciu Obra straciła trzecią bramkę. Sam na sam z Danielem Tomczakiem wyszedł Paweł Wicher i pewnym strzałem pokonał bramkarza Obry. W 58 minucie było już 4-1. Z rzutu wolnego pięknym uderzeniem popisał się Kacper Grygier i nie dał szans Danielowi Tomczakowi. Obra próbowała odrobić straty, jednak każdą akcję przerywali obrońcy Lubuszanina. W 70 minucie kolejną bramkę zdobył Orlande Kpassa. Ten sam zawodnik kilka minut później zdobył drugą bramkę i ustalił wynik spotkania na 6-1.

Kolejne spotkanie Obra rozegra już w najbliższą środę. Będzie to meczu Pucharu Polski z Piastem Belęcin. Początek spotkania o 16.00 w Belęcinie.

Lubuszanin Trzcianka – Obra Kościan 6-1 (2-1)

Bramki: Tsapenko(14), Grygier(42,59), Wicher(49),Kpassa(70,81) – Bany(24. sam.)

Lubuszanin: Konrad Syldatk, Łukasz Cyruk, Krystian Feciuch, Mateusz Bany, Oleksii Tsapenko, Paweł Iwanicki, Paweł Wicher, Wiesław Natkaniec, Kacper Grygier, Dawid Zieliński, Wojciech Szwedek

Obra: Daniel Tomczak, Michał Gelert, Jakub Jandy, Mariusz Józefiak, Piotr Sznabel, Dawid Ratajczak, Krzysztof Marchewka, Mateusz Adamski(72. Kacper Borowiak), Igor Rudawski(46. Maciej Przewłocki), Marcin Masełkowski(66. Szymon Słoma), Tomasz Olejnik(63. Tomasz Kaczmarek)

Żółte kartki: Oleksii Tsapenko – Jakub Jandy, Tomasz Kaczmarek, Piotr Sznabel