IV liga: Warta Międzychód – Obra Kościan 1-1

Po dwóch porażkach w lidze z rzędu zawodnicy Obry, do Międzychodu jechali zmotywowani, aby przełamać złą serię i odnieść zwycięstwo.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy. Już w siódmej minucie meczu po szybkiej kontrze bramkę dla Warty zdobył Mariusz Woźniak. Po stracie bramki zawodnicy Obrzanki od razu ruszyli do odrabiania strat, i już dwie minuty później okazję do zdobycia bramki miał Jakub Płotkowiak, jednak z jego uderzeniem poradził sobie Konrad Galus. W dwunastej minucie meczu prostopadłą piłkę do Tomasza Marcinkowskiego zagrał Mateusz Adamski, ale zawodnika Obry uprzedził Mateusz Piekarek i wybił piłkę daleko od własnego pola karnego. Warta kolejną groźną okazję do zdobycia bramki miała w 25 minucie, jednak strzał Mariusza Woźniaka okazał się niecelny. W 27 minucie Obra zdobyła bramkę wyrównującą, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej tyle, że u zawodnika, który nie brał udziału w akcji. Bramka nie została uznana a sytuacja podziałała motywująco na zawodników Obry, którzy chcieli iść za ciosem i doprowadzić do wyrównania. Kilka minut później dobrą piłkę do Tomasza Marcinkowskiego zagrał Jakub Płotkowiak, ale ”Koski” uderzył mocno i niecelnie. W 36 minucie kolejną okazję do zdobycia bramki miał Tomasz Marcinkowski, jednak i tym razem z jego strzałem poradził sobie bramkarz gospodarzy. W 40 minucie meczu Obra doprowadziła do wyrównania. Piłkę w polu karnym ręką zagrał obrońca Warty i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Piotr Sznabel i pewnym uderzeniem pokonał Konrada Galusa. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i do szatni oba zespoły schodziły przy remisie 1:1.

Od początku drugiej połowy znów Obra była zespołem, który dłużej utrzymywał się przy piłce i stwarzał sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramki. W 47 minucie z dystansu bramkarza Warty próbował zaskoczyć Jakub Jandy, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką. Kilka minut później po raz kolejny groźną kontrę przeprowadził zespół Warty. Z piłką w pole karne wbiegł Jakub Budzyń, jednak w bramce dobrze spisał się Jędrzej Dorynek. Obra dłużej utrzymywała się przy piłce i stwarzała sobie co chwilę okazje do zdobycia bramki, jednak nic z nich nie wynikało. W 67 minucie meczu po raz kolejny w polu karnym ręką zagrał obrońca Warty i sędzia wskazał drugi raz tego dnia na jedenasty metr. Do piłki ponownie podszedł Piotr Sznabel, jednak tym razem z jego uderzeniem poradził sobie Konrad Galus. W 68 minucie prostopadłą piłkę do Tomasza Marcinkowskiego zagrał Maciej Przewłocki, Koski wychodząc sam na sam był faulowany i sędzia ukarał Łukasza Wesołowskiego czerwoną kartką. Do piłki ustawionej na 20 metrze od bramki podszedł Krzysztof Marchewka. Uderzył mocno ale i niecelnie. Kilka minut później po raz kolejny tego dnia faulowany był Tomasz Marcinkowski. Sędzia ukarał zawodnika gospodarzy drugą żółtą kartką a w konsekwencji czerwoną i Obra grała w przewadze dwóch zawodników. Od tego momentu Obra stworzyła sobie jeszcze kilka dobrych okazji do zdobycia bramki. Najpierw z dystansu uderzał Jacek Żak a chwilę później dobrą akcję przeprowadził Maciej Przewłocki, i oddał mocny strzał na bramkę. Piłkę przed siebie odbił bramkarz Warty nieczysto w piłkę trafił Marcinkowski, szansę na dobitkę miał jeszcze Szymon Słoma ale jego uderzenie zablokowali obrońcy. W końcówce Obra miała jeszcze jedną okazję do zdobycia bramki. Długą piłkę zagrał Maciej Przewłocki a z powietrza uderzał Marcin Masełkowski, jednak jego uderzenie powędrowało wysoko nad poprzeczką. Do końca wynik nie uległ już zmianie i Obra z Międzychodu wywiozła jeden punkt.

Kolejne spotkanie Obrzanka rozegra za tydzień w sobotę. Przeciwnikiem będzie zespół Zjednoczonych Trzemeszno. Początek spotkania na Stadionie Miejskim w Kościanie o godzinie 15.

Warta Międzychód – Obra Kościan 1-1 (1-1)

Bramki: Mariusz Woźniak(6) – Piotr Sznabel(40)

Żółte Kartki: Łukasz Wesołowski x2, Jakub Budzyń, Mateusz Piekarek, Patryk Smolarek, Szymon Sawala, Marcin Woźniak, Jakub Tomkowiak. – Jakub Jandy, Krystian Łukaszyk, Piotr Sznabel, Jacek Żak, Krzysztof Marchewka.

Czerwone kartki: Adam Dyzert, Łukasz Wesołowski(za dwie żółte)
Warta: Konrad Galus, Mateusz Piekarek, Mariusz Woźniak, Jakub Budzyń, Łukasz Wesołowski, Marcin Kaczmarek, Szymon Sawala, Patryk Smolarek, Adam Dyzert, Piotr Fontowicz, Michał Zachciał.

Obra: Jędrzej Dorynek, Jakub Płotkowiak, Jakub Jandy, Piotr Sznabel, Dawid Ratajczak(68.Mariusz Józefiak), Jacek Żak, Tomasz Marcinkowski, Krzysztof Marchewka, Tomasz Kaczmarek(58. Marcin Masełkowski), Mateusz Adamski(81. Szymon Słoma), Krystian Łukaszyk(63. Maciej Przewłocki).

Michał Dominiczak©