Ruszają przygotowania do rundy wiosennej

Pięć gier kontrolnych czeka podopiecznych Krzysztofa Knychały w nadchodzącym okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2018/19. Zawodnicy Obrzanki wrócą do treningów we wtorek 15 stycznia. Pierwszy mecz sparingowy zaplanowany został na 2 lutego. Przeciwnikiem drużyny z Kościana będzie Sparta Szamotuły.

W okresie zimowej przerwy w drużynie Obry dojdzie do kilku zmian personalnych. Szeregi Kościańskiego zespołu opuścił już Marcin Masełkowski, który przeniósł się do występującej również w czwartej lidze Krobianki Krobia. Tomasz Kaczmarek po okresie wypożyczenia wrócił do PKS Racot, Mateusz Witomski dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu, Jacek Żak ze względu na pracę zawodową rezygnuje z gry a Mateusz Boroń wypożyczony został do Pogoni Śmigiel. W kontekście wzmocnień Obrzanki póki, co pojawiają się różne spekulacje. Możliwy jest powrót doświadczonego pomocnika Dawida Jarki. Treningi z Obrą ma rozpocząć również Cyprian Koralewski. Młody zawodnik występował poprzednio w SMS Łódź.

Zawodnicy Obry Kościan przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczną na Stadionie Miejskim w Kościanie. Okres przygotowawczy podzielony został na makro cykle. W pierwszym cyklu zawodnicy Obry główny nacisk kierować będą na wytrzymałość oraz siłę. Pod koniec pierwszej części przygotowań podopieczni trenera Krzysztofa Knychały uwagę skierują na dynamikę i wytrzymałość szybkościową. Drugi etap ukierunkowany będzie już pod taktykę, dynamikę oraz w meczach kontrolnych będziemy próbowali grać nowymi schematami – dodaje trener Krzysztof Kychała. Zawodnicy Obrzanki oprócz treningów na stadionie formę szlifować będą w klubie Art. Fitness Artura Kurasiaka pod okiem doświadczonych trenerów. Podczas przygotowań Obra Kościan rozegra pięć meczów sparingowych. Wszystkie spotkania rozegrane zostaną poza Kościanem na boiskach ze sztuczną nawierzchnią. Pierwszy sprawdzian formy odbędzie się 2 Lutego. W Szamotułach Obrzanka zagra z miejscową Spartą. Cztery dni później w Grodzisku Wlkp. rywalem Obry będzie Warta Gorzów Wlkp.  Dziewiątego lutego w Gnieźnie Obra zagra z występującą w tej samej lidze Victorią Września. Przedostatni sparing rozegrany zostanie w Grodzisku Wlkp. Rywalem Obrzanki będzie występujący w klasie okręgowej Grom Wolsztyn. Ostatnim sprawdzianem formy przed startem rozgrywek będzie mecz z Orłem Międzyrzecz.  Rozgrywki ligowe Obra Kościan rozpocznie drugiego marca. Przeciwnikiem Obry będzie wicelider tabeli Nielba Wągrowiec. W rundzie jesiennej na stadionie Miejskim w Kościanie Obra pokonała Nielbę 1-0. Pierwsze spotkanie o punkty na własnym stadionie Obra rozegra szesnastego marca z drużyną KS Opatówek.