Mansur Maigari: bardzo podoba mi się w Polsce

Jak zaczęła się przygoda z piłką nożną, w jakich klubach występował przed grą w Obrze Kościan, co skłoniło Manu do przyjazdu do Polski? Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Mansurem Maigarim.


Jak zaczęła się twoja przygoda z piłką nożną?
Kiedy byłem dzieckiem chodziłem oglądać ojca, który grał w piłkę. Wtedy zakochałem się w tym sporcie i sam zacząłem trenować i grać. Kocham piłkę nożną ponieważ sprawia mi bardzo wiele przyjemności.

W jakich klubach grałeś przed przyjazdem do Polski?
Przed przybyciem do Polski grałem w klubie Ijayapi Rocks Football Club. Gdy studiowałem w Anglii grałem w drużynie Silkworth Rangers i drużynach uniwersyteckich. Zagrałem również w kilku meczach towarzyskich Reprezentacji Nigerii do lat 23.

Co sprawiło, że przyjechałeś do Polski a następnie trafiłeś do Obry Kościan?
Do Polski przyjechałem na Mistrzostwa Świata do lat 20. Wtedy pewien były piłkarz powiedział, że pomoże mi znaleźć klub w Polsce, ponieważ widział jak grałem, ale później wyjechał do Nigerii, więc zapytałem znajomego z Polski, aby znalazł mi klub i tak oto znalazłem się w Obrze Kościan.

Jak czujesz się w Polsce?
Bardzo podoba mi się w Polsce. Jedynym problemem ze względu na barierę językową jest komunikacja. Odwiedziłem również kilka ważnych turystycznie polskich miast, aby lepiej poznać kraj i jego historię. Polska jest naprawdę pięknym krajem.

A jak czujesz się w szatni Obry?
Czuję się bardzo dobrze. Czasem tylko jestem nieco wyobcowany, ponieważ nie zawsze rozumiem, o czym rozmawiają i żartują koledzy z drużyny. Poza tym lubię ten zespół i ludzi, którzy pracują w klubie. Dodatkowo zawsze bardzo pomaga mi kolega Maciej Skrzypczak, który zawsze tłumaczy mi, co do przekazania ma trener i inni gracze. Maciej jest bardzo pomocny.

Jakie cele stawiasz sobie przed nadchodzącym sezonem?
Mam nadzieję, że nadchodzący sezon będzie dla zespołu dużo lepszy od poprzedniego. Wierzę, że chemia w zespole będzie lepsza i zespół wygra o wiele więcej meczów niż w poprzednich rozgrywkach. W poprzednim sezonie na początku mieliśmy problem z wygrywaniem, ale później, gdy złapaliśmy rytm zaczęliśmy wygrywać i nasza pozycja w tabeli się poprawiała. Gdybyśmy mięli lepszy start pozycja na koniec była by dużo lepsza. Wierzę, że teraz od samego początku dobrze wejdziemy w sezon i nasza gra będzie wyglądać dobrze.

Do kiedy planujesz zostać w Polsce?
Na ten moment ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.