Krzysztof Knychała: Cieszy nas, że Obra promuje zawodników do wyższych lig.

Jak poprzedni sezon ocenia kościański szkoleniowiec? Jak wyglądają treningi w czasie pandemii? Jakie cele stawia sobie Krzysztof Knychała przed sezonem 20/21? Tego wszystkiego dowiedzą się Państwo z naszej rozmowy.

 

Jak trener podsumuje przedwcześnie zakończony sezon 2019/20?

Na pewno mieliśmy trudny początek. Wiele bramek straciliśmy po rzutach karnych czy też w samej końcówce spotkania. Gdzieś uważaliśmy, że mieliśmy dużo pecha niemniej realistycznie patrząc gdzieś na początku brakowało nam trochę, jakości i przez to traciliśmy trochę tych bramek w końcówkach. Na szczęście zespół odbudował się w drugiej części rozgrywek i zdobyliśmy dość dużo punktów i dało nam to ostatecznie dziesiąte miejsce.

A jak trener ocenia pozycję w tabeli?

Generalnie przed sezonem takie minimum sobie założyliśmy, aby być w połowie tabeli. Niewątpliwie udało nam się to zrealizować i pomimo tego słabego początku z wyniku na koniec byliśmy zadowoleni. Ważne dla nas jest to, że wynik ten osiągamy w dużej mierze opierając zespół na wychowankach.

W przerwie zimowej z Obry odeszło dwóch zawodników do trzeciej ligi. Jakub Jandy do Mieszka a Tomasz Degórski do Huraganu Morąg jak trener ocenia tych dwóch zawodników?

Cieszy nas to, że ponownie Obra zaczyna wypuszczać zawodników do wyższej ligi. Przede wszystkim Jakub Jandy, który spędził w Kościanie kilka sezonów i dojrzewał tutaj, jako zawodnik otrzymał szansę w Mieszku Gniezno i wierzę, że spokojnie sobie w trzeciej lidze poradzi. Tomek Degórski był u nas głównie rezerwowym, ale na pewno jest to chłopka z dużą ambicją i zaangażowaniem i to też cieszy, że dostał szansę w trzeciej lidze. Ja wierzę w Tomka i życzę mu jak najlepiej.

Jak wyglądały treningi drużyny w tym trudnym czasie?

Oczywiście teraz trudno powiedzieć, aby te treningi w jakiś sposób doskonaliły grę. Są to treningi, aby utrzymać zawodników w odpowiedniej dyspozycji. Najważniejsze, żeby zawodnicy nie zapomnieli ‘’jak poruszać się na boisku’’. Teraz, gdy będziemy mogli spotykać się już całym zespołem będziemy skupiać się na niższych obciążeniach a faktyczne przygotowania do nowego sezonu ruszą pełną para od 15 czerwca.

Jakie cele na nowy sezon?

Wiemy, że liga będzie liczyła 22 zespoły. Może też być sytuacja, że tych drużyn będzie aż 24. Będą niesamowite obciążenia jak na poziom amatorski. Ważna będzie szeroka kadra i zachowanie rotacji w składzie. Minimum liczymy, że kadra na nowy sezon będzie liczyła dwadzieścia osób. Nowy sezon to nowe wyzwania. Więcej meczów, więcej drużyn do spadku. My stawiamy sobie realistyczne cele i głównym założeniem na sezon 20/21 będzie bezpieczne utrzymanie się