Rezerwy: Dwa zwycięstwa i awans do 1/16 PP drugiej drużyny

Przed startem sezonu 2021/21 Obra Kościan zdecydowała się na utworzenie drugiej drużyny. Rezerwy Obrzanki w zbliżającym się sezonie występować będą w B klasie. Cel jaki został wyznaczony przed zawodnikami oraz trenerem to awans w pierwszym sezonie do rozgrywek klasy A. Podjęliśmy decyzję o utworzeniu drugiej drużyny, aby najstarsi zawodnicy z Akademii Obry mogli ogrywać się na poziomie seniorskim, ponieważ przeskok pomiędzy piłką juniorską a seniorską jest ogromny – mówi Prezes Igor Rudawski.

Druga drużyna Obry składać się będzie z zawodników urodzonych w 2004 roku, wychowanków, którzy wrócili do Klubu po kilku latach spędzonych w ościennych Klubach oraz zawodników pierwszego zespołu, którzy wracają po kontuzjach i potrzebują regularnej gry.

Trenerem drugiej drużyny Obry Kościan został gracz pierwszego zespołu Piotr Sznabel. Jest on od wielu lat związany z Obrą jako zawodnik a jako trener pracował już prze kilka sezonów z najstarszymi drużynami juniorskimi. Ostatnio przez pół roku prowadził drużynę trampkarzy w lidze wojewódzkiej.

Rezerwy Obry mają za sobą już dwa oficjalne mecze w ramach Pucharu Polski na szczeblu leszczyńskim. W meczu rundy wstępnej PP pokonali na własnym stadionie Czantorię Gościeszyn 7-1, a w sobotę w 1/32 również na stadionie w Kościnie pokonali występujący w A klasie Znicz Obra 5-0 i awansowali do 1/16 gdzie do gry dołączają już zespoły z V ligi oraz klasy okręgowej.

Rozgrywki ligowe rezerwy Obrzanki zainaugurują w najbliższą niedzielę. Drużyna prowadzona przez Piotra Sznabla zmierzy się z Grom-em Czeluścin.

Do składu rezerw przed sezonem dołączyli wychowankowie, którzy wracają po kilkuletnim rozbracie z Obrzanką.
Łukasz Kamiński, który przez lata był filarem pierwszej drużyny teraz swoim doświadczeniem ma wspomagać młodych adeptów piłki nożnej. Podobną rolę pełnić będzie również Mateusz Witomski, który ma za sobą min. grę w drugiej lidze w barwach wągrowieckiej Nielby. Kolejnymi wychowankami, którzy zdecydowali się na powrót to Patryk Walkowiak, Bartosz Rudawski oraz Tobiasz Biały cała trójka do Obry przechodzi z występującego w klasie okręgowej LZS Juna Trans Stare Oborzyska. Szymon Obolewicz i Jakub Seifert ostatnie sezonu spędzili w Rywal Ewmar Kurza Góra.

Kadra jaką posiadamy w drugiej drużynie jest bardzo zróżnicowana. Mamy graczy bardzo młodych dla których będzie to pierwszy kontakt z rozgrywkami seniorskimi oraz graczy doświadczonych, którzy będą cennym wsparciem dla młodych zawodników dodaje Igor Rudawski.