Artbud IV liga: LKS Gołuchów – Obra Kościan 1-0

Obra Kościan w minionym tygodniu dwukrotnie udała się na mecz wyjazdowy do Gołuchowa, gdzie najpierw w środę w ramach 1/16 Pucharu Polski a następnie w sobotę w ramach Artbud IV ligi zmierzyła się z miejscowym LKS-em.

Środowe spotkanie toczyło się pod dyktando gości. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Knychałę dominował nad LKS-em, ale nie potrafił wykorzystać stworzonych sobie sytuacji. Najlepsze okazje do zdobycia bramki miał Jakub Seifert, ale najpierw uderzył zbyt lekko a przy drugiej okazji uderzył bardzo mocno, ale i też bardzo niecelnie.

Pierwsza bramka tego dnia padła w sześćdziesiątej minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową Szymona Limana pokonał Grzesiek.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się porażką w dziewięćdziesiątej drugiej minucie do wyrównania doprowadził Łukasz Bartkowiak.

Zwycięstwo Obrzance w ostatniej akcji meczu mocnym uderzeniem zapewnił Kacper Zydorczyk.

Kolejne spotkanie Obra Kościan w 1/8 Pucharu Polski rozegra w Ostrowie Wielkopolskim z miejscową Centrą.

Po środowym zwycięstwie Obrzanka na mecz ligowy do Gołuchowa jechała po kolejne zwycięstwo.

Sobotnie spotkanie rozgrywane było przy bardzo mocnym wietrze, który utrudniał grę piłką. Pierwsza połowa przebiegała całkowicie pod dyktando gospodarzy. W bramce kapitalnie spisywał się Szymon Liman a Obrzankę przed stratą bramki kapitalną interwencją uratował kapitan Mateusz Adamski.

Po zmianie stron po raz kolejny w sześćdziesiątej minucie meczu Obra straciła bramkę. Po rzucie rożnym Szymona Limana pokonał Guźniczak.

Obrzanka ruszyła do odrabiania strat, jednak w samej końcówce dwoma kapitalnymi interwencjami golkiper z Gołuchowa uratował trzy punkty dla gospodarzy.

Kolejne spotkanie Obra Kościan rozegra w najbliższą sobotę. Rywalem Obry będą rezerwy KKS-u Kalisz. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17.00.

Pierwsze spotkanie ligowe w ten weekend rozegrała również druga drużyna Obry. Podopieczni Piotra Sznabla na wyjeździe pewnie pokonali Grom Czeluścin 1-4. Bramki dla Obry zdobyli Jakub Seifert x2, Kacper Czuba oraz Kacper Zydorczyk.