Artbud IV liga: Korona Piaski – Obra Kościan 0-1

Obra Kościan w sobotę rozegrała ostatni mecz sezonu 2021/22. Podopieczni trenera Krzysztofa Knychały udali się na mecz wyjazdowy, gdzie zmierzyli się z Koroną Piaski. Sobotnie spotkanie ważne było dla układu tabeli. Zwycięstwo Obrzanki pozwoliłoby zająć ósmą lokatę a ewentualna wygrana gospodarzy pozwoliłoby przeskoczyć Obrę Kościan w tabeli co dla klubu z Piasków byłoby wielkim osiągnięciem.

Kościańska drużyna do Piasków udała się w osłabionym składzie. W kadrze zabrakło Jakuba Borowiaka oraz Szymona Limana, którzy pauzowali za kartki, Mariusza Józefiaka, Jakuba Jandy, którzy zmagają się z urazami.

Od początku spotkania Obrzanka miała wyraźną przewagę. Kościaniacy dominowali nad rywalami i stwarzali sobie sytuacje do zdobycia bramki.

Prowadzenie Obra Kościan objęła w czternastej minucie. Faulowany przed polem karnym był Jakub Płotkowiak a z rzutu wolnego golkipera gospodarzy pokonał Patryk Łamomy.

Kilka minut później doskonałą okazję do zdobycia bramki miał Eryk Skrzypczak, ale z jego uderzeniem poradził sobie bramkarz z Piasków.

Kolejną okazję do zdobycia bramki miał również Patryk Łakomy, ale dogranie od Piotra Sznabla okazało się minimalnie niecelne.

Gospodarze w pierwszej części meczu stworzyli sobie tylko jedną okazję do zdobycia bramki. Po rzucie rożnym bliski pokonania Huberta Przybylskiego był Przemysław Frąckowiak, ale z bliskiej odległości fatalnie spudłował.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i do szatni w lepszych nastrojach schodzili gracze z Kościana.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Obra Kościan nadal była zespołem, który dyktował warunki gry. Podopieczni Krzysztofa Knychały wycofali się i nastawili się na grę z kontrataku. Już pięć minut po zmianie stron dobrą okazję miał Kacper Borowiak, jednak golkiper Korony Piaski popisał się kapitalną interwencją.

Gospodarze do samego końca walczyli o zdobycie bramki wyrównującej. Najbliżej tego celu był Piotr Sarbinowski, który przerzucił futbolówkę nad Hubertem Przybylskim, ale piłkę zmierzającą do pustej bramki wybił Łukasz Bartkowiak.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Obrzanka sezon zakończyła zwycięstwem.

Sezon 2021/22 Obra Kościan zakończyła na ósmym miejscu. Biorąc pod uwagę możliwości finansowe klubu oraz poziom Artbud IV ligi wynik ten należy uznać za dobry. Teraz czas na chwilę przerwy i przygotowania do nowego sezonu Obrzanka rozpocznie 11 lipca.