Balaton Trofea 2019 – podsumowanie

Na Węgrzech a dokładnie w Siofok młodzi zawodnicy Klubu Piłkarskiego Obra 1912 Kościan oraz UKS Czwórka Kościan uczestniczyli w międzynarodowym turnieju piłkarskim ‘’Balaton Trofea 2019’’. Obrę Kościan podczas rozgrywek reprezentowały dwa zespoły. U13(rocznik 2006) oraz U15( rocznik 2004 oraz 2005). UKS Czwórka rywalizowała w kategorii wiekowej U11(rocznik 2008 oraz 2009).

Zmagania piłkarskie odbywały się na trzech przepięknych arenach. Zespół UKS Czwórka Kościan swoje mecze rozgrywał na miejscowym Stadionie w Siofok, na którym, na co dzień występuję drugoligowy zespół BFC Siofok. Obra Kościan swoje mecze rozgrywała na kompleksie treningowym, na którym znajdowały się dwa boiska pełnowymiarowe z naturalną nawierzchnią oraz jedno sztuczne. Trzecią areną zmagań młodych piłkarzy było Balatonelle. Oddalone od miejsca zakwaterowania o około 40 minut jazdy. Dwa boiska naturalne idealnie sprawdzały się do rozgrywek młodzieżowych.

Obra Kościan U13 prowadzona przez duet trenerski Łukasz Żak, Marcin Naskręt rozgrywki zakończyła na szóstym miejscu. Rocznik U15 prowadzony przez trenera Igora Rudawskiego w rozgrywkach piłkarskich zajął ósme miejsce. UKS Czwórka Kościan, która występowała w kategorii wiekowej U11 zajęła również ósme miejsce. Drużyna prowadzona przez Waldemara Wojtkowiaka oraz Przemysława Rutę bardzo dobrze zaczęła turniej od wysokich zwycięstw, jednak w raz z biegiem turnieju młodzi adepci piłki nożnej tracili siły i decydujące mecze zakończyły się niestety porażką.

Wynik turnieju dla wszystkich był sprawą drugorzędną. Najważniejsza była zabawa i radość młodych zawodników. Poza Turniejem Piłkarskim zawodnicy zarówno Obry Kościan jak i UKS Czwórka czas wolny spędzali nad jeziorem Balaton, zwiedzając okolice. Ważnym elementem wyjazdu była również integracja. Wspólne zabawy i gry na pewno pozytywnie wpłyną na każdy z zespołów. Bo jak wiadomo w drużynie siła.

Wyjazd młodych zawodników był możliwy dzięki ogromnemu wsparciu firmy Magik Piotra Domagały.