Wypowiedzi trenerów po meczu Kotwica Kórnik – Obra Kościan

Pewnym zwycięstwem Obrzanki zakończyło się sobotnie spotkanie z Kotwicą Kórnik. Sprawdź co po meczu powiedzieli trenerzy:

Piotr Sołtysiak, trener Kotwicy Kórnik 

Mecz był na dużej ambicji. Mecz walki tak bym powiedział. Spodziewaliśmy się takiego spotkania. Wiedzieliśmy, że Obra zagra w taki sposób. Niestety nie udało nam się tych atutów, które Obra miała z przodu zniwelować. Niestety Tomasz Marcinkowski strzelił dwie bramki. Wiedzieliśmy, że kluczem do sukcesu będzie wyłączyć go z gry i odcinać od piłek jednak nam się to nie udało. Przegraliśmy mecz powiedziałbym, że zasłużenie, bo sami nie stworzyliśmy sobie zbyt wiele sytuacji do zdobycia bramki. Było dużo niedokładności z naszej strony. Zawodnicy, którzy tego dnia grali w formacji ofensywnej stworzyli bardzo mało zagrożenia pod bramką Daniela Tomczaka.

 

Krzysztof Knychała, trener Obry Kościan

Zakładaliśmy, że zdobędziemy w tym meczu trzy punkty i udało nam się tego dokonać. Był to jeden z lepszych meczów w naszym wykonaniu w tym sezonie pod względem waleczności. Dążyliśmy do tego zwycięstwa i to się przejawiało na boisku, tym, że realizowaliśmy założenia taktyczne. Zwycięstwo w Kórniku było ważne, ponieważ pokazało, że potrafimy wygrać też z zespołem, który w tabeli jest wyżej od nas. Ten mecz na pewno podbuduje zawodników przed kolejnym meczem z Centrą Ostrów Wlkp.