Krzysztof Knychała: Mecz Pucharowy traktujemy bardzo poważnie

Jak ocenia trener miniony już okres przygotowawczy?

Staraliśmy się przygotować jak najlepiej. Niestety nasza infrastruktura jest bardzo słaba. Posiadamy jedno boisko treningowe, które przy takich opadach deszczu, jakie w ostatnim czasie mamy w Kościanie nie nadaje się do trenowania. Z tego powodu mamy dość duże problemy, ponieważ treningi odbywały się głównie na orliku i brakuje powiedziałbym czucia dużego boiska. Widać to niestety w naszej grze, ale jesteśmy dobrej myśli i wierzę w swój zespół.

Jak zmieni się kadra w porównaniu do rundy jesiennej?

Dwóch graczy, którzy występowali w barwach Obry w rundzie jesiennej z nami nie będzie. Jakub Jandy na zasadzie wypożyczenia przeniósł się do występującego w trzeciej lidze Mieszko Gniezno a Tomasz Degórski odchodzi do występującego również w trzeciej lidze Huraganu Morąg. Dołączył do nas Kacper Szpilewski oraz dwóch graczy z Japonii. Na tą chwilę jeden z nich jest bardzo blisko pierwszej jedenastki. Prezentuje się bardzo dobrze i na pewno będzie to duża ciekawostka dla kibiców a dodatkowo duże wzmocnienie rywalizacji i podniesienie poziomu sportowego. Dodać należy, że Tomasz Olejnik, który wraca po ciężkiej kontuzji rundę wiosenną spędzi na wypożyczeniu w zespole Juna Trans Stare Oborzyska. To wypożyczenie ma na celu aby Tomek złapał więcej minut i latem był gotowy, aby powalczyć o pierwszą jedenastkę w Obrze. 

Jakie cele na Totolotek Puchar Polski?

Puchar na pewno traktujemy bardzo poważnie. Potrzeba nam dobrego startu na początku sezonu i zapewnienia sobie spokojnej drugiej części rundy. Potrzeba punktów dla tego ten start jest bardzo ważny. Z Ostrovią zagramy o pełną pulę, ponieważ w kolejnej rundzie w przypadku awansu zmierzyć możemy się z bardzo mocnym przeciwnikiem a co za tym idzie atrakcyjnym dla kibiców.