Sparing: Obra Kościan – Sparta Szamotuły 5-0

W sobotę Obra Kościan rozegrała przedostatni mecz kontrolny przed startem czwartej ligi. Tym razem rywalem kościańskiej drużyny była Sparta Szamotuły.

Mecz bardzo dobrze ułożył się dla gospodarzy, bo już w piątej minucie wynik spotkania otworzył mocnym uderzeniem zza pola karnego Szymon Słoma. Kolejną bramkę podopieczni Krzysztofa Knychały zdobyli już piętnaście minut później tym razem po podaniu Szymona Słomy na listę strzelców wpisał się Mateusz Adamski.

Trzecią bramkę Obrzanka zdobyła pięć minut przed końcem pierwszej części gry. W polu karnym faulowany był Mateusz Adamski i arbiter bez zawahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany zawodnik i pewnym uderzeniem pokonał golkipera z Szamotuł. Było 3-0 i do szatni w lepszych nastrojach schodzili gospodarze.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Dłużej przy piłce utrzymywali się zawodnicy Obrzanki i raz za razem próbowali zagrozić bramce gości. Czwartą bramkę Obrzanka zdobyła w pięćdziesiątej drugiej minucie gry. Idealnym prostopadłym podaniem popisał się Mateusz Adamski a akcję pewnym strzałem zakończył Szymon Słoma.

Wynik spotkania w pięć minut później ustalił Mateusz Adamski kompletując tym samym hattricka. Sobotnie spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem 5-0. Można powiedzieć, więc, że był to udany tydzień dla Obry Kościan, ponieważ w dwóch meczach kontrolnych zdobyli dziesięć bramek tracąc przy tym zaledwie jedną.

Ostatni mecz kontrolny przed startem rozgrywek Obra Kościan rozegra w piątek 24 lipca. Rywalem będzie Kania Gostyń. Początek meczu o godzinie 19.00.